משה איבגי
משה איבגי צילום: Tomer Neuberg/Flash90

פרקליטות מחוז חיפה הודיעה היום (חמישי) לפרקליטו של השחקן משה איבגי כי הוא יועמד לדין בגין ארבעה מקרים של מעשים מגונים והטרדות מיניות בנשים שעימן עבד בעבר.

עו"ד ציון אמיר, פרקליטו של איבגי, הגיב להחלטת הפרקליטות. "תדהמה לא קטנה, איבגי קיבל את הבשורה בכאב לב גדול - זה עינוי אדיר לקבל החלטות כאלה זמן רב אחרי סיום החקירה. האמנו שלא יעמידו אותו לדין", סיפר עו"ד אמיר לגלי צה''ל.

בחודש אוגוסט האחרון הודיעה הפרקליטות כי נשקלת העמדתו לדין בחשד שביצע לכאורה עבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית, נגד נשים שעם חלקן עבד.

חקירתו של איבגי החלה בפברואר 2016 בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת, בהן נטען כי איבגי ביצע לכאורה עבירות של הטרדה מינית בנשים שעבדו עמו.

במסגרת החקירה נגבו עדויות רבות ובכללן מנשים, אשר חלקן הגישו תלונה בעניינו במסגרת החקירה. כמו כן נחקר איבגי באזהרה בגין החשדות המיוחסים לו. על חלק מהמקרים שנבדקו חלה התיישנות.

בחודש פברואר 2017 התייחס השחקן לראשונה לטענות נגדו. בתום הצגה בבית ציוני אמריקה בתל אביב אמר איבגי לקהל כי "הפרסומים בימים האחרונים הפכו לי את החיים".

''ימים לא קלים עוברים על המשפחה שלי. יש לי כבוד לכל אדם, כבוד לכל איש ואישה שעבדתי איתם. אני חוזר ומדגיש שמעולם לא ניסיתי במכוון לפגוע באיש. אני לא רוצה להתייחס לזה בתקשורת ורוצה לעשות זאת מול הגורמים המוסמכים במידה ונצטרך. תודה רבה לכולם", הוסיף השחקן הוותיק ועטור הפרסים.