טקס המצטיינים
טקס המצטיינים צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט העניק היום (חמישי) תעודות הצטיינות ל-40 קצינים וחיילים מצטיינים המשרתים במערך המילואים בכלל יחידות הצבא.

הטקס נערך במעמד חברי פורום המטה הכללי ובהשתתפות הקצינים והחיילים המצטיינים ובני משפחותיהם.

בין מקבלי תעודות ההצטיינות אנשי מילואים הממשיכים להתנדב מעבר לשנות השירות הנדרשות ואנשי מילואים המשרתים מספר רב של ימי מילואים. אנשי המילואים קיבלו אות הצטיינות על מחויבותם הגדולה, ביצוע תפקידם במסירות רבה ובאחריות תוך חתירה מתמדת למצוינות ולהישגיות.

"מצטייני מערך המילואים ומשרתיו, אותה שליחות המניעה אדם לפעול למען עמו – מתגלמת במלוא הדרה בדמותו של איש המילואים. החיבור העז למדינה והנכונות לעזוב את שגרת היום- יום לטובת המטרה הלאומית – היו מאז ומתמיד נחלתו של מערך המילואים, הביטוי של היות צה"ל 'צבא העם'", אמר איזנקוט.

''רבים מאתנו מכירים את מראה יחידות מחסני החירום ושטחי הכינוס המתמלאים באלה שקיבלו את צו הקריאה, המוכנים לקום ולהתייצב בלוח זמנים קצר – ולהבטיח את עוצמתו של צה"ל. רבים נחשפו לרוח ייחודית זו עוד מראשית ימי הצבא ועד לעשור האחרון במבצע עופרת יצוקה, במבצע עמוד ענן ובמבצע האחרון בעזה, צוק איתן''.

הרמטכ''ל סיפר כי ''לאורך 40 שנותיי בצה"ל זכיתי לפגוש בכם, בשירות משותף, כמפקד חטיבת מילואים, כמפקד אוגדת מילואים ובתפקידים בכירים נוספים. כל מפגש מעורר התפעלות מהמחויבות, המסירות והרוח הייחודית. החוזה הבלתי כתוב של אותה מחויבות – הוא להימצא במוכנות גבוהה בכל עת, על מנת שנרתיע האויב, נמנע מלחמה ונגן על המדינה. ואם נדרש לכוח המגן – נפעיל אותו באופן מקצועי, אחראי ונחוש ונממש את היעוד של צה"ל''.

קצין מילואים ראשי תא"ל ארי סינגר
צילום: דובר צה"ל

אינקוט פנה לקצינים ולחיילים המצטיינים ואמר להם כי ''ערכי השליחות והתרומה למדינה המנחים אתכם לעשות עוד יותר מן המוטל עליכם, לצד היוזמה והמסירות יוצאות הדופן שהפגנתם בתרגילים ובשדה הקרב – הם שהובילו אתכם למעמד זה הערב.

''ההצטיינות היא הבחירה לעשות מעבר לנדרש, היא הפגנת דבקות במשימה שלשמה גויס, היא הנכונות לתרום מניסיון רב-שנים ולעשות זאת במקצועיות, באחריות ובאומץ לב. ובנימה אישית, מצטיינים יקרים – אני גאה בדרך שבה אתם צועדים", הדגיש הרמטכ''ל.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו