נדב ויסמן
נדב ויסמןPhoto by Miriam Alster/FLASH90

עו"ד נדב ויסמן, שגויס למילואים במשפט אלאור אזריה ושימש כתובע הצבאי, תוקף בחריפות את פסקת ההתגברות וקורא לעורכי הדין הפרטיים להפסיק לשתוק.

"לשופטים אסור לדבר, לפרקליטים אסור לדבר. הגיע הזמן שאנחנו, עורכי הדין הפרטיים, נפסיק לשתוק", אמר ויסמן בראיון לנחום ברנע בעיתון ''ידיעות אחרונות.

לטענתו, "פסקת ההתגברות היא סוף הדמוקרטיה הישראלית. נאחזים בסעיף בחוקה הקנדית שמאפשר להתגבר על פסילת חוק, אבל שוכחים שהחוקה הקנדית מצווה על שוויון בפני החוק, ואצלנו חוק הלאום מבטל את השוויון;

''השר יריב לוין מסתמך על ארצות־הברית כשהוא דוחף להכשרת מינויים פוליטיים; הוא שוכח שבאמריקה אי־אפשר לבטל את החלטות בית המשפט העליון. אם אנחנו מעתיקים ממדינות אחרות, למה להעתיק דווקא את הרע''.

לדברי ויסמן, "בית המשפט העליון שלנו הוא קורבן לקמפיין של דה־לגיטימציה ברמה של הסתה. בג"ץ מגן על האזרח לא רק מכוחו של השלטון אלא גם מכוחם של התאגידים הגדולים והטייקונים. בפרשת מתווה הגז בג"ץ פסל סעיף בחוק שהיה מקנה לתאגיד רווחי יתר על חשבון הציבור. אילו הייתה אז פסקת התגברות, הלוביסטים של התאגיד היו מבטלים את החלטת השופטים.

"היום מבקשים להחזיר חוקים שבג"ץ פסל. מחר יגידו 'אנחנו מבטלים הרשעה של ראש הממשלה בבית משפט כי אנחנו הרוב'. פוטין נבחר לנשיא ברוב של 70 אחוז. זה לא הופך את רוסיה לדמוקרטיה", הוסיף.