החשודים בחיסול
החשודים בחיסולצילום: צילום מסך

המשטרה המלזית הודיעה היום (שבת) כי נמצאו כלי הנשק ששימשו את מי שחיסל את איש חמאס, פאדי אל-בטש, בחודש שעבר בבירה קואלה לומפור.

המשטרה הודיעה כי איתרה גם רכב מסחרי ששימש את השניים להימלט מהמדינה. לטענת המלזים שני מהחסלים חצו את הגבול לאחר ההתנקשות, ככל הנראה לתאילנד או למדינה שכנה אחרת, וכי הם ככל הנראה עדיין שוהים שם. נמסר כי צוות מיוחד נשלח לתאילנד במטרה לאתר שניים מהחשודים בחיסול. על פי ההודעה המחסלים השתמשו בדרכונים ממדינות סרביה ומונטנגרו.

מהנדס חמאס בן ה-35 נורה בשבת לפני שבועיים למוות על ידי שני חמושים רכובים על אופנוע כשהיה בדרכו לתפילת הבוקר במסגד הסמוך לביתו.

אלבטש, פעיל חמאס, שימש כמרצה להנדסת חשמל באוניברסיטה פרטית בבירת מלזיה קואלה לומפור. לאחר ההתנקשות האשימו הפלסטינים את המוסד הישראלי, אך בישראל שומרים עדיין על שתיקה.

מפקד משטרת קואלה לומפור אמר לאחר האירוע בתדרוך לעיתונאים כי ההתנקשות נקלטה במצלמות האבטחה. הוא הוסיף כי שני המתנקשים המתינו כ-20 דקות על אופנוע מסוג BMW, כשקסדות לראשיהם, עד שיעד החיסול יצא, ואז ירו בו 14 כדורים בראש ובחזה, מטווס אפס. עוד אמר, כי שני החשודים היו בעלי חזות אירופית.