אילוסטרציה
אילוסטרציה Istock

פעיל השמאל הקיצוני אדם קלר הורד היום (ראשון) משידור בתכניתו של מנדי ריזל ברדיו FM101.5, לאחר שהשווה בין מי שרוצח ילדה בת 14 במיטתה ומחבלי חמאס לטייס קרב ישראלי.

במסגרת עימות שהתקיים ביןן אדם קלר ממייסדי ודובר תנועת "גוש שלום" - שהפגינו בשישי האחרון בצומת יד מרדכי נגד ה"מצור" על עזה, לבין אל"מ במיל' ארז וינר העומד בראש "המטה להשבת הדר גולדין" - שקיימו אירוע מחאה ראשון בעוטף עזה בדרישה להשבת הבנים, אמר אדם קלר כי "בישראל יש משפחה אחת.. שתי משפחות, של חיילים שנהרגו ועוד שתי משפחות של אזרחים ישראלים שבויים. בעזה, בגדה המערבית יש אלפי משפחות של אסירים פלשתינים שיושבים בבתי הכלא בישראל. מבחינת ישראלים הם מחבלים".

קלר נשאל, "אתה אומר שמבחינת ישראלים הם מחבלים מבחינת פלשתינים לא. בעינייך הם מחבלים?" והשיב, "בעייני, אני לא מקבל את המונח מחבלים. הם פלשתינים שנלחמו נגד ישראל ושאני מקווה שבסיום המלחמה בינם לבין ישראל הם כולם ישתחררו".

"ואם הם שחטו ילדה בת 14 במיטתה?", שאל המראיין את קלר, וזה חזר על עמדתו, "ואם הם שחטו ילדה בת 14.. ואם טייס ישראלי שזרק פצצה (...) והרג משפחה שלמה היה יושב בכלא. התשובה היא כזאת יש כאן מאבק כדי להחזיר את גופתו של הדר גולדין נכון? כל הדברים שמשפחת גולדין דורשת, כל מה.."

"אתה סוטה מהדיון והזמן שלנו קצר, מי שרצח בת 14 במיטתה רוצח או לא? מי שירה קאסם והרג ילדים בשדרות הוא רוצח או לא"?", התעקש המראיין, ואילו קלר שב ואמר, "הוא פושע מלחמה כמו טייס ישראלי שזרק פצצה על עזה".

בתגובה אמר המראיין לקלר, "מי שמדבר ככה על טייס שלנו לא ימשיך פה את השידור הזה, אדם קלר אנחנו לא יכולים לשמוע דעות כאלה בשידור", וקלר הורד מהשידור.