הערבים תקפו - היהודים נעצרו

קבוצת מתפללים יהודים הותקפה על ידי צעירים ערבים סמוך ל"שער המשגיח" בעיר העתיקה ונאלצה להתגונן. להפתעתם דווקא שלושה מהם נעצרו.

ידידיה בן אור , כ"א באייר תשע"ח

מעצר. אילוסטרציה
מעצר. אילוסטרציה
צילום: ISTOCK

קבוצת יהודים הותקפה הלילה (מוצאי שבת) במהלך סיור סביב שערי הר הבית. הקבוצה הקיפה את הר הבית וערכה תפילות בסמוך לשעריו.

התקיפה נערכה לטענת אנשי הקבוצה מול עיני שוטרים בשעה שחברי הקבוצה התלוננו בפניהם כי הם מאוימיים ע"י קבוצת בחורים ערבים.

הארוע החל כאשר במהלך הסיור, בסמוך לשער המשגיח, החלו צעירים ערבים לאיים על חברי הקבוצה ללכת אחריהם ולהקניטם. חברי הקבוצה ניגשו לקבוצת שוטרים שעמדו בסמוך והתלוננו בפניהם על כך שהם מאוימים בידי הערבים.

בשלב מסוים התקרבו הערבים והחלו לתקוף את חברי הקבוצה לעיני השוטרים. בעקבות התקיפה חברי הקבוצה נאלצו להגן על עצמם ואחד מהם ריסס גז פלפל לעבר התוקפים. אולם, לתדהמת חברי הקבוצה, השוטרים עצרו שלושה מהם, בעוד שככל הנראה אין אף ערבי עצור.

עו"ד רחביה פילץ מארגון 'חוננו' אשר מייצג את העצורים מסר, "בעת תפילה חרישית תמימה בשער המשגיח הותקפו שלושה מתפללים. גם שהגיעו השוטרים המשיכו הערבים לתקוף אותם. אחד המתפללים התריע בפני התוקפים ונאלץ להגן על עצמו ולרסס גז פלפל. משטרת ישראל בכלל ומשטרת מרחב דוד בפרט צריכים לעשות חשבון נפש כיצד ערבים לא מפחדים לתקוף יהודים אל מול עיני השוטרים".

בשעות הקרובות יובאו חברי הקבוצה לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ''מדובר בטענות מופרכות תוך הסתמכות על פרטים שאינם מדוייקים עד כדי עיוות המציאות לחלוטין. החל ממיקום אירוע האלימות בגינו נעצרו חשודים, אירוע שבניגוד לנטען לא התרחש בתוך רחבת הר הבית. המשך בזהותם של העצורים המעורבים, שבניגוד לנטען אחד מהם אינו יהודי כלל. ולבסוף בתיאור האירוע במהלכו התפתחה קטטה בין קבוצת יהודים ומקומיים, תוך שימוש בגז מדמיע שפגע גם בשוטרים.

''משטרת ישראל מגנה כל סוג של אלימות ופועלת ביד קשה כנגד כל אלו המעורבים באירועי אלימות או מעשי בריונות. בהתאם לכך, המעורבים באירוע זה נעצרו ונפתחה חקירה במשקה במטרה להתחקות אחר חשודים נוספים ולמצות עמם את הדין.

''נדגיש כי חקירת תלונות וביצוע פעולות אכיפה מתבצעות במשטרה בשוויוניות ובמקצועיות, ללא כל קשר לזהותו, מוצאו או דתו של מתלונן או קורבן. גם פרסומים מגמתיים מעין אלו לא ירפו את ידנו במטרה להמשיך ולחקור את המקרה, להגיע לחקר האמת ולהמשיך לשמור על הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו''.