המילואמיניקים ממשיכים להלחם על שמם הטוב

עו"ד ישראל כספי, שלחם כאיש מילואים בקרב בג'נין במהלך מבצע "חומת מגן" הגיע היום (ראשון) לדיון בתביעת דיבה שהגיש סא"ל ניסים מגאני נגד במאי הסרט 'ג'נין ג'נין', מוחמד בכרי.

כספי מתח ביקורת קשה על מערכת המשפט והתנהלותה בפרשה, "אנחנו עם לב רותח מהתנהלות בתי המשפט. השופטים במדינת ישראל הם הגורם היחיד במדינה שמתירים את דמנו ומתירים להקרין עלינו סרט שמתאר אותנו כפושעי מלחמה, רוצחים ונאצים. שום גורם אחר במדינת ישראל לא מסכים לכך".

"שופטי בית המשפט המחוזי והעליון פעם אחר פעם פסקו שזה אכן לשון הרע ודיבה ושקרים ונתנו לבכרי לנצח והתירו להמשיך להקרין את הסרט כבר 16 שנה. היועצים המשפטיים משכו אותנו, דחו אותנו במשך שנים, ואנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד ששמנו הטוב יטוהר, עד ששמם של צה"ל ושל מדינת ישראל יטוהרו, עד שלא יותר במדינת ישראל להקרין סרט שמתאר את לוחמי צה"ל כפושעי מלחמה, רוצחים ונאצים. אנחנו חייבים את זה לחברים שלנו ולהורים שלהם", אמר כספי.

עו"ד כספי מאשים גם את היועץ המשפטי בגרירת רגליים, "קשה לנו מאוד שתיקת היועץ המשפטי לממשלה. מה שהיה פה זה נציגי היועץ משפטי שלא אומרים מילה, שיושבים כמו זבוב על התקרה ולא מתערבים ולא טוענים ולא נלחמים יחד איתנו לטיהור שמה של מדינת ישראל ולטיהור שמו של צה"ל. אנחנו דורשים מהיועץ המשפטי לממשלה, שמסרב במשך שנה להיפגש איתנו, להיפגש איתנו באופן מיידי ולהפוך לצד פעיל ולייצג את מדינת ישראל, את צה"ל ואת לוחמי צה"ל".

שמחה מליק אביו של גדליה הי"ד שנהרג בג'נין בקרב במבצע חומת מגן, הגיע גם הוא לדיון. "בני מוכפש והצבא שלו מוכפש", אמר מליק והוסיף, "מה שקורה במשפט פה זה משחק בין עורכי דין". מליק הסביר כי הגיע כדי להראות שהוא גאה בבנו ובדרכו וציין כי נכדיו ממשיכים את המורשת ושניים מהם כבר קצינים.

פרופ' דוד סנגל, רופא החטיבה בקרב בג'נין אמר כי בקרב האוכלוסייה הערבית עוד לא חלחלה ההבנה שהסרט שקרי וכי הסרט עדיין מסית צעירים לפגיעה בישראל, "בעיניים של הציבור הערבי, עד שבכרי לא ישלם כסף, עד שלא ירתיעו אותו בקנס גדול, הם ימשיכו להעליל עלינו עלילות דם, ועלילות דם זה כמו ירי טילים לליבה של מדינת ישראל, ואת זה צריך להפסיק".