כחלון נגד בנט ושקד: "קיצוניים"

''‏עצוב לראות איך חבורת קיצוניים לוקחת את תושבי דרום תל אביב כבני ערובה בשביל מאבק על מנדטים וכותרות בעיתונים", תקף שר האוצר.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א באייר תשע"ח

כחלון נגד בנט ושקד: "קיצוניים"-ערוץ 7
משה כחלון
צילום: אלירן אהרון

שר האוצר משה כחלון מבטיח למצוא פתרון לבעיית המסתננים בדרום תל אביב על אף התנגדותו לפסקת ההתגברות שאושרה היום (ראשון) בוועדת השרים לחקיקה.

את השרים נפתלי בנט ואיילת שקד שמובילים את חקיקת ההתגברות כינה כחלון ''קיצוניים".

''‏עצוב לראות איך חבורת קיצוניים לוקחת את תושבי דרום תל אביב כבני ערובה בשביל מאבק על כמה מנדטים וכותרות בעיתונים", אמר כחלון, ''כפי שהתחייבתי, נתמוך בכל פיתרון שיביא מזור אמיתי לתושבי דרום תל אביב ולהרחקת המסתננים. אם הם לא מסוגלים להביא את הפתרון, אנחנו נביא אותו".

מוקדם יותר הורה כחלון לחברי סיעתו - "כולנו" - להתנגד להצעת חוק פסקת ההתגברות כפי שאושרה בוועדת השרים לחקיקה ולפיה יספיקו 61 חברי כנסת לחקיקת חוק שנפסל על ידי בג''ץ.

השרים בנט ושקד שדחפו לאישורו של החוק חרף בקשתו של ראש הממשלה נתניהו, בירכו על אישורו בוועדת השרים: "הממשלה היום התחילה בבניית חומת ההפרדה בין שלוש הרשויות. התערבות בג"ץ בחקיקה ובהחלטות ממשלה חרגה מזמן מהנורמה המקובלת.

''פסקת ההתגברות תחזיר את אמון הציבור בבית המשפט העליון ותשיב את תפקידיהן המקוריות של הרשויות: הכנסת מחוקקת, הממשלה מבצעת, בית המשפט מפרש. אל לה לרשות להתערב בחברתה. יש לזכור כי הכנסת, כמייצגת את העם, היא הריבון כמו בכל דמוקרטיה מתוקנת", אמרו שרי "הבית היהודי".