אקזיט ענק: פרוטרום תימכר ב-7 מיליארד

במסגרת העסקה התחייבה החברה הרוכשת, IFF, לשמר את פעילות פרוטרום בישראל ולהגדילה. העסקה התבצעה לפי מחיר של 386 שקלים למניה.

תגיות: אקזיט בורסה
ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ח

אקזיט ענק: פרוטרום תימכר ב-7 מיליארד-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: אייסטוק

חברת פרוטרום הישראלית, העוסקת בייצור ושיווק של טעמים וחומרי גלם לתעשיית המזון, נמכרה לחברת IFF האמריקנית בלא פחות מ-7.1 מיליארד דולר.

מדובר באקזיט הישראלי השני בגודלו בכל הזמנים, ובסיומו יתמזגו החברה הרוכשת והחברה הנרכשת לחברה אחת.

בהודעת החברה לבורסה נמסר עוד כי במסגרת העסקה התחייבה IFF לשמר את פעילות פרוטרום בישראל ולהגדילה, וכי העסקה התבצעה לפי מחיר של 386 שקלים למניה.

"בשלושת העשורים האחרונים, עברה פרוטרום, בניהולו של אורי יהודאי, מסע של צמיחה רווחית מואצת במהלכו הגדילה את הכנסותיה מרמה של 10 מיליון דולר בשנת 1990 למכירות צפויות מוערכות של מעל 6.1 מיליארד דולר ארה"ב בשנת 2018, תוך גידול משמעותי מתמשך ברווח וברווחיות. קצב הצמיחה הממוצע של הכנסות ורווחי פרוטרום מאז שנת 2000 מוערך בשיעור שנתי ממוצע של כ-20%", נמסר מהחברה.

"מסע הצמיחה של פרוטרום מתבסס על יישום מוצלח של אסטרטגיה המשלבת צמיחה פנימית רווחית בקצב כפול מצמיחת השווקים בהם פועלת פרוטרום ביחד עם רכישות אסטרטגיות. כל אלה הביאו לשיפור עקבי בתוצאות הפעילות ובערך שמייצרת פרוטרום לבעלי המניות אשר בא לידי ביטוי בהכפלת המכירות והרווחים של פרוטרום כל 4 שנים מאז שנת 2000", הוסיפו בחברה.

את חברת פרוטראם ייצגו בעסקה בנק אוף אמריקה מריל לינץ'