מפעל הפיס ממשיך לעודד יצירה תורנית

תחרות החיבורים התורניים השישית של מפעל הפיס הושקה באירוע מרשים. נושא התחרות: "חובת האדם כלפי משפחתו בספרות חז"ל".

יוני קמפינסקי , כ"ב באייר תשע"ח

תחרות החיבורים התורניים של מפעל הפיס הושקה אתמול בפעם השישית באירוע מרשים, במהלכו הוכרז נושא התחרות השנה, "חובת האדם כלפי משפחתו בספרות חז"ל".

במסגרת המיזם מוזמנים תלמידי ישיבות לצד רבנים ודיינים, לכתוב חיבורים תורניים לפי נושא מוגדר מראש. על החיבורים עוברים חברי ועדת השיפוט כשבראשם עומדים רבני ועדת השיפוט.

החיבורים הנבחרים המגיעים למקומות הראשונים זוכים בפרסים כספיים נכבדים בשווי עשרות אלפי שקלים. הפרס למקום הראשון עומד גם השנה על 25,000 ש"ח.

הנושא השנה הוא כאמור "חובת האדם כלפי משפחתו בספרות חז"ל", נושא רחב היקף הנוגע לשלל נושאים כדוגמת חובות האדם כלפי אשתו, חובת ההורים כלפי ילדיהם וילדים כלפי הוריהם ועוד.

בראש מיזם החיבורים התורניים עומדים הרב יעקב אריאל רב העיר רמת גן, הרב זלמן מלמד ראש ישיבת בית אל, הרב מרדכי גרינברג ראש ישיבת כרם ביבנה, הרב יעקב שפירא ראש ישיבת מרכז הרב, הרב חיים סבתו ראש ישיבת הסדר ברכת משה במעלה אדומים וזוכה פרס ספיר, הרב יגאל לרר ר"מ בישיבת מרכז הרב, והרב רא"ם הכהן ראש ישיבת עתניאל.

את אירוע ההשקה פתח מנכ"ל מפעל הפיס עמרי לוטן שציין כי הקשר בין מפעל הפיס לבין עולם התורה ממשיך להתהדק גם השנה כשלצד התמיכה הנרחבת ב"גוף", בניית בתי ספר, מבני תרבות מתנ"סים, מפעל הפיס דואג גם ל"רוח", ויזם את המיזם המיוחד שתומך בעידוד כתיבת חידושי תורה ברמה הגבוהה ביותר.

מנכ"ל הפיס סיפר בגאווה על למעלה מ-8,000 חיבורים שנשלחו לתחרות במהלך השנים על ידי אברכים ותלמידים מישיבות ההסדר, כוללים ומכינות, מתוכם 1,200 חיבורים בתחרות האחרונה. לוטן הסביר על החשיבות הרבה שמפעל הפיס מייחס לתחרות: "המיזם מהווה את החיבור האידיאלי בין ערכי החינוך היהודי, המעודדים חיבור למקורות והתרבות היהודית המעוגנת במאות שנים של ספרות תורנית ענפה"

בהכרזה על נושא התחרות הוסיף עמרי לוטן, כי גם השנה הפרס הראשון יהיה על שמו של השר אורי אורבך ז"ל ויעמוד על סך 25,000 ₪, הפרס השני על סך 20,000 ₪, המקום השלישי יזכה בפרס בסכום 15,000 ₪, המקום הרביעי 10,000 ₪, המקום החמישי ב-5,000 ₪ ולצידם עוד שבעה זוכים בזכות לקניית ספרי קודש ברשת "אור החיים" בסך של 1,000 ₪. את טפסי ההצטרפות ניתן להשיג בדוכני הפיס בריכוזים נבחרים וברשת ספרי "אור החיים".

את החיבורים ניתן לשלוח החל מ- כ"ב אייר תשע"ח (7.5.18) ועד ל- כ"ה אלול תשע"ח (5.9.18) לת.ד. 364 בני ברק, במפעל הפיס מציינים שלראשונה ניתן יהיה לשלוח את החיבורים גם בצורה מקוונת בכתובת : www.pais.co.il.