סמוטריץ' נגד חיות: זעקת הקוזק הנגזל

יוזם חוק פסקת ההתגברות מגיב לנאומה התוקפני של נשיאת בית המשפט העליון נגד החוק, "לא נרתע מההסתה וההפחדות של מערכת המשפט".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ח

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי), יוזם הצעת חוק פסקת ההתגברות שאושרה אתמול בוועדת השרים לענייני חקיקה, משיב למתקפה חסרת התקדים של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות על הצעת החוק.

"אחרי שנים שבהם המערכת הנבחרת נמצאת תחת מתקפה ברוטאלית מצד בג"ץ, שפעם אחר פעם רומס את סמכותה, מסיג את גבולה ומחליף את שיקול דעתה בשיקול דעתו, אנחנו בעיצומו של מהלך היסטורי שיחזיר את האיזון לדיאלוג בין הרשויות", ציין סמוטריץ'.

לדבריו, "מתקפת ההסתה של נשיאת בית המשפט העליון נגד הממשלה והכנסת, בניסיון לערוך להן דה- לגיטימציה ולשלול את סמכותם להסדיר בחקיקה את מבנה המשטר החוקתי של מדינת ישראל, היא חמורה ומסוכנת לדמוקרטיה והיא בעיקר עצובה ומלמדת על מודעות נמוכה של מערכת המשפט למצבה, לאבדן האמון הציבורי בה ולצורך בתיקון המעוות. זעקת הקוזק הנגזל".

"חיות מתעלמת מפסקת התגברות מקבילה שקיימת כבר שנים רבות בחוק יסוד חופש העיסוק ונהגתה על ידי אבי ההפיכה השיפוטית אהרון ברק. מה שטוב לחוק יסוד חופש העיסוק טוב גם לחוק יסוד כבוד האדם וחירותו", תקף סמוטריץ'.

בסיום הבהיר סמוטריץ' כי בכוונתו לדבוק במהלך, "לא נרתע מההסתה וההפחדות של מערכת המשפט והשמאל הקיצוני ונמשיך בעזרת ה' בקידום פסקת ההתגברות".