המדריך לאוהד: לקראת גמר גביע המדינה

יומיים לפני משחק הגמר באצטדיון טדי שבבירה בין בית"ר ירושלים להפועל חיפה, מפרסמים בהתאחדות לכדורגל ובמשטרת ישראל הוראות מיוחדות

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ב באייר תשע"ח

המדריך לאוהד: לקראת גמר גביע המדינה-ערוץ 7
גביע המדינה. מי תניף אותו?
צילום: פלאש 90

משטרת ישראל וההתאחדות לכדורגל השלימו את היערכותן לקראת משחק גמר גביע המדינה בכדורגל שיתקיים ביום רביעי הקרוב, ה-9 במאי, באצטדיון טדי שבבירה בין בית"ר ירושלים והפועל חיפה בשעה 20:45.

שוטרי משטרת ישראל יפרסו החל משעות אחר הצהריים באצטדיון ומחוצה לו לטובת שמירה על הסדר והביטחון, וכן הסדרת והכוונת התנועה.

ממשטרת ירושלים נמסר כי "קהל האוהדים מתבקש להקדים הגעתם למשחק על מנת להימנע מיצירת תורים ועיכוב בכניסות לאצטדיון עקב המעבר במערכת הכרטוס".

עוד אמרו במשטרה כי לרשות קהל אוהדי שתי הקבוצות יפתחו חניונים בהם יופעל מערך היסעים חינמיים.

החניונים המיועדים עבור קהל אוהדי חיפה יהיו הלאום והר חוצבים, ולרשותם של אוהדי בית"ר יהיו אלה חניוני בייט, רכבת הר הרצל, גן תנכ"י והדסה עין כרם. מערך ההיסעים יחזיר את האוהדים בסיום המשחק.

עוד אמרו במשטרת ירושלים כי לא תתאפשר חניית כלי רכב פרטיים לאורך צירי התנועה וכי כלי רכב שיחנו שלא כחוק, יחסמו צירי תנועה ויסכנו הולכי רגל ומשתמשי הדרך – יגררו.

"לא נאפשר כל גילוי אלימות בתחומי האצטדיון ומחוצה לו, קריאות גזעניות או פגיעה ברכוש. המשטרה תנקוט אפס סובלנות כלפי המעורבים באירועים אלו ותפעל לפני ובמהלכו של המשחק במטרה למנוע ביצוען של עבירות 'ספסרות' הפוגעות באופן ישיר הן בכיסם של המארגנים והן בכיסם של האזרחים שומרי החוק".

"אנו קוראים לקהל האוהדים המגיע למגרש, לנהוג בסבלנות, להישמע להוראות השוטרים, וליהנות מחוויית ספורט חגיגית ותרבותית", אמרו במשטרת ירושלים.

בהתאחדות לכדורגל ביקשו להזכיר כי "הירידה לכר הדשא בכל שלב של המשחק ולאחריו אסורה ועלולה להוביל להעמדה לדין, ובכלל זה ביטול הזכייה בגביע".

רכבת ישראל תתגבר את מערכי הרכבות לירושלים ביום המשחק. מי שמעוניינים להמשיך לתחנות הצפוניות/דרומיות לתל אביב, ירדו בתל אביב ויחליפו לרכבות הלילה. מידע על רכבות הלילה באתר רכבת ישראל.

"כדי להקל על האוהדים, כבר ביום שלישי (החל מהשעה 12:00 ועד לשעה 19:00) תפתח הקופה המערבית באצטדיון טדי עבור אוהדי בית״ר שרכשו כרטיסים דרך אתר לאן. ביום המשחק יפתחו הקופות ביציע המזרחי לטובת איסוף כרטיסים החל מהשעה 12:00", אמרו בהתאחדות לכדורגל.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il