בנט: לא מכיר פתרון אחר

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, התייחס לסוגיית פסקת ההתגברות ודחה את הטענות לפיהן מדובר בחקיקה "קיצונית".

אלירן אהרון , כ"ב באייר תשע"ח

יו"ר הבית יהודי השר בנט הבהיר בצהריים (שני) בפתח ישיבת הסיעה כי סיעת הבית היהודי נחושה להמשיך בחקיקת פסקת ההתגברות.

"אם יש לכם פתרון להוצאת המסתננים מהארץ - תציגו אותו. אם יש לכם פתרון לריסון בית המשפט העליון - תציגו אותו. אנחנו מוכנים לחכות עוד כמה ימים", ציין בנט בעקבות הטענות לפיהן סיעתו מנעה הגעה להסכמות בדרישה לקיום הצבעה על החוק בוועדת השרים אתמול.

בנט ציין כי המניע לפעולה בעת הנוכחית הוא נושא המסתננים, "בג"ץ הותיר את המדינה בלי פתרון ולכן פעלנו. רצינו את חוק ההתגברות ועל הבסיס שלו לאפשר לפתוח את מתקן חולות ולחוקק את חוק ההסתננות מחדש. וכך להוציא 20 אלף מסתננים בלתי חוקיים בשנה. כמו שזה עבד ב 2014. איני מכיר פתרון אחר".

לדבריו, "החוק עבר אתמול פה אחד. זו ממשלה לאומית ואחראית ולא קיצונית. נתניהו וכחלון זקוקים לעוד כמה ימים כדי להגיע לפתרון. אבל אנחנו אומרים הבאנו פתרון כדי להוציא 20 אלף מסתננים. אם יש לכם פתרון אחר, תציגו אותו. אם יש לכם פתרון לריסון מערכת המשפט, הציגו לנו".

בנט הבהיר כי מפלגתו תסכים להמתין מספר ימים, אך לא ללא גבול, "נמשיך לקדם את חקיקת החוק. ניתן כמה ימים למצות הסכמות. נתניהו חתום מולנו על מחויבות להעביר את החוק הזה. ולכן הציפיה שלי היא ממנו להעביר את ההסכמות. זו האחריות שלנו. לשם כך נבחרנו".