טרור עפיפונים: ״להצית את ראשי החמאס״

ח"כ מוטי יוגב מעריך שהויכוח הפוליטי סביב פסקת ההתגברות ייגמר בהסכמה. על המתיחות בגבול הצפון: "מציעים לאיראן - שובו לארצכם".

אלירן אהרון , כ"ב באייר תשע"ח

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) מתייחס למתיחות בקואליציה סביב פסקת ההתגברות.

בשיחה עם ערוץ 7 אומר יוגב כי מפלגתו תתמוך בכל נוסח של החוק שיגיע בהסכמת כל חלקי הקואליציה, "אני מפנה כרגע את המבט לליכוד וכולנו. כל מה שיסכימו עליו השר יריב לוין ושר האוצר יהיה מקובל גם עלינו".

על המתקפה של יו"ר כולנו וחברי מפלגתו נגד הבית היהודי והצגתם כ'קיצוניים' משיב יוגב, "אינני יודע מאיפה עלה לו ה'כחלונטו' לראש. אני רואה בזה נטו תעמולת בחירות. אני חושב שהשר כחלון הוא אדם ראוי ורציני ולכן נשב יחד ונגיע לאותה נקודת הסכמה לפתרון בעיית המסתננים ובתנאי שהיא תהיה חוקתית ותתאפשר גם על ידי היועץ המשפטי לממשלה".

ח"כ יוגב, מתייחס גם למסרים המאיימים נגד ישראל מצד הממשל בטהרן. "איראן רוצה להגיב לתקיפות שלכאורה נטען שישראל ביצעה בסוריה. מעבר לבעיה המרכזית שלנו עם האיראנים שהיא הגרעין, מדובר במדינה שמקדמת מיליציות שיעיות לתוך סוריה ומעבירה נשק מדויק אל הסורים ואל חיזבאללה".

"את הדברים האלה אנחנו לא נקבל. זו פגיעה חמורה בביטחוננו ונאלץ להגן על קיומנו, ולכן אנחנו מציעים לאיראן: שובו לארצכם. כל צעד התקפי מצדכם על אדמת סוריה לא יהיה מקובל על ישראל והיא תאלץ להגן על עצמה ולפעול פעולות מקדימות, כדי שלא יווצר איום מחודש עליה", מוסיף יוגב.

גם לעפיפוני התבערה החדשים יש לח"כ יוגב פתרון. "כל הצתה של עפיפונים בישראל צריכה להיגבות במחיר של ראשי חמאס ובמחיר של תשתיות החמאס, בצורה הכי קשה ומרתיעה שלא ישתלם להם לשלוח את אותם נשים, ילדים ונערים אלינו לגדר ולא ישתלם להם לשלוח עפיפונים".

"אם עפיפון יצית פה שדה - יוצת ראשו של ראש חמאס. התשובה לעפיפון לא צריכה להיות על הגדר", מסכם יוגב.