''מגיע לתורה לדור במקום ראוי יותר''

הישיבה התיכונית דימונה בונה בית מדרש ואתם מוזמנים להיות שותפים. ראש הישיבה: ''בית המדרש יוקם לתפארת העיר ותושביה"

בשיתוף ישיבת דימונה , כ"ב באייר תשע"ח | עודכן: 23:26

בית המדרש החדש
בית המדרש החדש
צילום: ישיבת דימונה

כל מי שחי בעיר דימונה למעלה מ-18 שנים לא יכול שלא להבחין בהתקדמות של העיר במגוון תחומים: נדל''ן, תרבות, חינוך ועולמה הרוחני של העיר הדרומית.

עולם התורה בדימונה גדל ומתעצם. לפני כ-30 שנה חזר דוד תורג'מן לעיר דימונה לאחר לימודיו בירושלים, שם סיים את לימודי הרבנות והחליט להשתקע בדימונה ולבנות בה את ביתו יחד עם אשתו וילדיו.

כיום, הרב דוד תורג'מן הוא רב שכונה בעיר ועומד בראש מוסדות ישיבת ההסדר והגרעין התורני בדימונה, אשר מאגדים בתוכם ישיבה תיכונית, אולפנה, תלמוד תורה, מדרשה, מכינה, מועדון לנוער ועוד מיזמים רבים אשר פועלים לרווחת קהילת דימונה בנושאי תורה, חינוך ותרבות.

הרב תורג'מן מספר על הישיבה התיכונית, ספינת הדגל של החינוך התורני בדימונה. ''אנחנו בצוות הישיבה מעודדים מאוד את התלמידים שלנו להתנדב פה במיזמים ופרויקטים בעיר, בעזרה לילדים, בהתנדבויות כאלו ואחרות, בחגיגות בר מצווה לילדים, בהכנסות ספר תורה ועוד הרבה אירועים במהלך השנה".

"ערכים, שליחות, אידיאלים, אכפתיות ועוד סלוגנים – זה לא תלוי על פלקט צבעוני על הקיר. הערכים הללו חרוטים בקירות של הישיבה, הקירות הללו שעוד מימי ילדותי למדתי שם בבית הספר היסודי ועד היום אשר אני מלמד שם את תלמידי, ספוגים בערכים שקיבלנו מרבי עקיבא – ואהבת לרעך כמוך – זה כלל גדול בתורה! המשפט הזה, הוא לב התורה והוא חרוט בתוך הלבבות של צוות הישיבה וממש כך מלב אוהב עובר אל תלמידי הישיבה''.

הרב תורג'מן מספר על תהליך הבניה של בית המדרש החדש של ישיבת דימונה, ''על מנת שנוכל לגדל במבנים נורמאליים את התלמידים שבאים מכל רחבי הארץ ללמוד בישיבתנו. נכון להיום בניין הכיתות בתהליך בניה מתקדם ואנו מתקרבים לקראת בניית בית מדרש מיוחד ומפואר לתפארת דימונה שיאיר מאורו וברכתו על פני העיר ותושביה.

''בכל שנה באים מאות תלמידים מאילת ועד טבריה להבחן בישיבה ולצערנו רבים מהנערים מקבלים תשובה שלילית רק משום שאין לנו את המקום והיכולת לקבל את כולם. אני בטוח שישיבה כזו ששמה הולך לפניה בקרב הציונות הדתית, היא כבוד לדימונה. מגיע לתורה לדור במקום ראוי יותר, מגיע לתלמידים שלנו שניתן להם את מירב התנאים לצמוח ולהתגדל באהבה גדולה''.

בניית בית המדרש עדיין לא יצאה לפועל אך נמצאת בשלב התוכניות המתקדם, ''הפרוייקט הוא בליווי ופיקוח של משרד החינוך ושל העירייה. לגבי הבניה עצמה, אנחנו בתהליך של איגום המשאבים הדרושים לכך. ברוך ה' יש שותפים שמלווים אותנו לדרך ואנחנו מכירים להם טובה גדולה על כך. כמובן, נשמח לשותפים נוספים.

''אנחנו משתדלים לגדל אנשים שהאכפתיות מהחבר, מהשכן, מהעיר והאומה, זה יהיה נר לרגלם בכל יום ובכל מקום. זו התורה שלנו שמגדלת ומזמינה להיות אנשי אמת, עם שאיפות רוחניות ולב טהור ואוהב'', מסכם הרב תורג'מן

ישיבה תיכונית דימונה תערוך ממחר בשעה 16:00 קמפיין לגיוס תרומות לבניין הישיבה

רבני הישיבה
צילום: יחצ