4 עצורים באירועי אום אל פאחם

יממה לאחר אירועי האלימות הקשים מצידם של אוהדי אום אל פאחם בתום משחק חצי הגמר של ליגה א', עצרה המשטרה 3 מאוהדיהם

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ח

ניידת משטרה (אילוסטרציה)
ניידת משטרה (אילוסטרציה)
צילום: iStock

אום אל פאחם לדין, כך קבע תובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף אמש.

עו"ד רשף הגיש אמש לבית הדין של ההתאחדות לכדורגל כתב אישום כנגד המועדון הערבי בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים.

כזכור, בתום משחק הכדורגל בשלב חצי גמר ליגה א' צפון, בו הפסידה אום אל פאחם לעירוני טבריה בתוצאה 2:1 ואיבדה סיכוי להעפיל לליגה הלאומית, החלו אוהדי אום אל פאחם להשליך מכל הבא ליד ופצעו שוטר ואוהד מבוגר.

על פי עדותו של יו"ר טבריה, זוהר יצחק שנכח במקום, כ-4,000 אוהדים ערבים יידו אבנים, שברו בקבוקי זכוכית ותלשו את הכיסאות מהיציעים של אצטדיונם שלהם.

לא רק זאת, אלא שעו"ד רשף כתב בכתב התביעה כי בנוסף לאבנים ולחזיזים שהושלכו לעברם של אוהדי טבריה והשחקנים, לא הורשו אלה לצאת אל מחוץ לאצטדיון כשבכל העת נרגמו ואויימו על ידי מאות האוהדים הערבים.

עוד כתב עו"ד רשף כי גם בעלי התפקידים במועדון, ג'בארין מוחמד סולימאן ומוחמד מחאג'נה יעמדו לדין "בגין העלבת שופט, איום והפרת סדר".

במקביל גם משטרת ישראל החלה לעשות את עבודתה כשאמש בתום פעילות משטרתית נעצרו 3 אוהדי אום אל פאחם החשודים במעורבות באירוע האלימות החמור והקשה.

על פי הודעת המשטרה, זו עצרה אתמול 3 חשודים תושבי אום אל פאחם בגירים בני 49,33 ו-19 וכן אוהד קטין נוסף של הקבוצה הערבית בן

בניגוד לדבריו של יו"ר הקבוצה הערבית אמש, מוחמד ג'אברין, כי אוהדי טבריה הם אלה שזרקו את האבנים, נכתב בהודעת המשטרה כי "עם סיום המשחק החלו יידוי אבנים וחפצים נוספים מיציע הקבוצה המקומית לכיוון שחקני ואוהדי הקבוצה האורחת. כתוצאה מיידוי האבנים נפצעו באורח קל קצין משטרה ו 2 מאבטחים".

היום יובאו 3 החשודים לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בחדרה.

במשטרת ישראל אמרו כי האירוע יכול היה להיגמר אחרת. "יודגש כי למרות התפרעות אוהדי קבוצת המקומית, חלק מאוהדי אותה הקבוצה גילו אזרחות טובה, עזרו לכוחות השיטור והאבטחה ומנעו גילויי אלימות נוספים כלפי אוהדי ושחקני הקבוצה האורחת".

לסיום אמרו במשטרה כי "המשטרה תמשיך לפעול במלוא הנחישות על מנת להיאבק באלימות בכלל ובספורט בפרט ותפעל למצות את הדין עם הפורעים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il