ליאור אליהו. פורש מהנבחרת
ליאור אליהו. פורש מהנבחרת צילום: לירון מולדובן, מנהלת הליגה

אחרי 140 הופעות, 1,686 נקודות וכשהוא בן 32 הודיע היום (שלישי) ליאור אליהו על פרישה מנבחרת ישראל בכדורסל.

אליהו, שחקנה של האלופה הפועל ירושלים כיום, הודיע כי אחרי שהתחבט ארוכות בנושא החליט לפרוש מייצוג ישראל במדי הנבחרת. "זו תמיד הייתה זכות גדולה ללבוש את מדי נבחרת ישראל", אמר אליהו בהודעתו.

אליהו שאת דרכו בנבחרת הלאומית החל עוד לפני שמלאו לו 21 שנים, אמר "שיחקתי בכמה קבוצות בקריירה שלי, אבל ללבוש את המדים הלאומיים תמיד היה מיוחד עבורי. אני רוצה להודות לכל מי שאימן או ניהל את הנבחרת בשנים הארוכות שלי בשורותיה ובעיקר לחברי השחקנים. תמיד אהיה אוהד של נבחרת ישראל ואני מאחל לה הצלחה במשחקים הקרובים במסגרת מוקדמות גביע העולם".

משחקו הראשון של אליהו היה במשחק הידידות נגד נבחרת ליטא ביולי 2006, סמוך לפרוץ מלחמת לבנון השניה. לצד הישגים אדירים עם הנבחרת, בהם פעמיים סגנית אלופת אירופה ב-2007 ו-2015, משחק השיא שלו מבחינת נקודות במדי נבחרת ישראל היה באליפות אירופה 2009 בפולין, כשקלע 31 נקודות נגד נבחרת קרואטיה. את האליפות הזאת סיים גם כמלך הסלים.

הישג נוסף של אליהו היה במוקדמות אליפות אירופה 2013, אז רשם טריפל דאבל נדיר נגד סלובקיה כשקלע 18 נקודות, הוריד 12 ריבאונדים ומסר 11 אסיסטים. בסך הכל השתתף אליהו ב-6 אליפויות אירופה.

למעשה הודעתו של אליהו הפכה רשמית את פרישתו, כשכבר בתחילת קמפיין מוקדמות אליפות העולם האחרונה, ביקש ממאמן הנבחרת עודד קטש, מי שמאמנו כיום גם בהפועל ירושלים, כי הוא מבקש שלא להיכלל לסגל המשחקים בכדי להתרכז בהצלחת קבוצתו. היום הפרישה של אליהו הפכה רשמית וסופית.

מאיגוד הכדורסל נמסר כי "איגוד הכדורסל מודה לאליהו על תרומתו האדירה לנבחרת ישראל במשך שנים רבות". עוד אמרו באיגוד כי הם עוד ייפרדו ממנו בצורה מכובדת כפי שעשו עד היום עם שחקני עבר גדולים בתולדות הנבחרת.