"לא נאפשר לאירן לאחוז בנשק גרעיני"

השרה גילה גמליאל באירוע הצדעה לירושלים של ערוץ 7, "לא נרשה לאירן לבסס את כוחה במזרח התיכון".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ח

"לא נאפשר לאירן לאחוז בנשק גרעיני"-ערוץ 7
עיר הזהב המלכותית. גמליאל
צילום: מירי צחי

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל התייחסה הערב (שלישי) בכנס ערוץ 7 "מצדיעים לירושלים" למתיחות בגבול הצפון ולהכרזה הצפויה של הנשיא טראמפ על ביטול הסכם הגרעין.

"אירן מוציאה מליארדי דולרים שהוזרמו אליה לאחר הסרת הסנקציות. מליארדים המנותבים באמצעות שליטה על מדינות חסות ובירות ערביות בניסיון אגרסיבי לבסס אמפריה אירנית באיזור. לא ניתן לכך להתרחש! לא נאפשר לאירן להתחמש בנשק גרעיני", אמרה גמליאל.

עוד הוסיפה גמליאל, "לאחר חתימת ההסכמות עם אירן היא הפכה יותר מסוכנת ולוחמנית לשכנותיה.
אירן פועלת ביתר עוצמה להרחיב את השפעתה בכל רחבי המזרח התיכון כולל על גבול ישראל סוריה.
זו הזדמנות להחזיר את הסנקציות על אירן לתוקפן. וכולנו תקווה שכך אכן יקרה עוד הלילה".

בנאומה התייחסה השרה גמליאל גם לסוגיית העברת השגרירות האמריקנית לירושלים ביום שני הקרוב: "אנחנו כאן ואנחנו כאן כדי להישאר לנצח נצחים, עיר מאוחדת אחת - מזרח ומערב זוהי החובה המוסרית שלנו".

"ירושלים היא עיר הזהב המלכותית שאנו מוזכרים מעל 650 פעמים בתנ"ך -מוקד התפילות שלנו, התקוות שלנו, החלומות שלנו במשך אלפי שנים. בליבנו, בתפילותינו - ובכל חתונה, המלים הנצחיות האלה מתוך ספר התהילים הן תמיד בזיכרונותינו. תפקידנו כמנהיגים הוא לעשות הכל כדי להבטיח שירושלים לעולם לא תחולק לעולם", ציינה גמליאל.

השרה גמליאל הדגישה, "ירושלים היא בירת ישראל, לא מאז קמפ דייוויד אלא מאז דוד המלך, לפני 3,000 שנה. הנשיא טראמפ ייזכר בהיסטוריה היהודית לדורות הבאים. הגענו לנקודה זו לא על ידי ויתור על הביטחון שלנו או נסיגה סיטונאית מהשטח, אלא על ידי עמידה איתנה על האמונות שלנו על הצרכים הביטחוניים שלנו, ואת הדרישה הבסיסית של הדדיות לשלום".