למען הילדים - השלימו בירור יהדות

אברהם גרינזייד, יו"ר ארגון הווטרנים המאגד את עשרות אלפי לוחמים בני דור מלחמת העולם השניה שלחמו בנאצים, מפרסם קריאה נדירה.

ערוץ 7 , כ"ד באייר תשע"ח

למען הילדים - השלימו בירור יהדות-ערוץ 7
צעדת הווטרנים בכנסת
צילום: דוברות הכנסת

היום יום הניצחון על גרמניה הנאצית. אני, אברהם גרינזיד, יהודי בן יהודים, נלחמתי בעוז ובגבורה יחד עם חבריי כנגד האויב הנאצי. קיבלנו אותות הוקרה ומדליות על הפעולות שלנו, ולי אישית יש עיטור כזה. ניצחנו את האויב במו ידנו.

היום כאשר אני ואתם נמצאים בארץ ישראל, מדינת העם היהודי, אני פונה אליכם למשימה ערכית ולאומית. מאות אלפים מהמשפחות שלנו עלו ארצה - הדור הצעיר הזה שלנו, הדור אשר נולד לאחר המלחמות, הדור של הילדים והנכדים שלנו.

זהו דור המחוייב להשלמת תהליך בירור היהדות שלהם. לרוב חסרים להם אולי מסמכים ישנים אשר אנחנו יכולים להשלים להם, אולי תעודת לידה, עדות של סבתא או סבא.

חבריי לשדה הקרב וחברי מכל רחבי המדינה אנחנו כבר שבעים ושלוש שנה מאז מלחמת העולם השניה והעולם הולך ומשתנה. החברים שלנו, בני דורי, הולכים ומתמעטים. עוד מעט לא יהיו עדויות. עלינו להתייצב פעם נוספת והפעם לצד מדינת ישראל.

חברים נכבדים, משפחתי עברה את תהליך בירור היהדות. התהליך איננו מסובך אבל מחייב ונותן לנו בגיל הזה עוד קצת שקט נפשי. אני קורא לכם לעשות כמוני, בסיוע ארגון 'שורשים', שיסייע לכם לקבל את המגיע לנו ולדורותינו.