הערב: דיון בקבינט המדיני-ביטחוני

בעקבות התגובה הישראלית החריפה לתקיפה האיראנית מסוריה הוזמנו השרים לדיון הערב בקבינט.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשע"ח

ארכיון
ארכיון
צילום: קובי גדעון / לע"מ

מזכירות הממשלה עדכנה היום (חמישי) את השרים כי הקבינט המדיני-ביטחוני יתכנס הערב בשעה 18:00 לדיון סביב ההסלמה בגבול הצפון.

במהלך הלילה האחרון שיגרו כוחות אל קודס של משמרות המהפכה כ-20 רקטות לעבר קו המוצבים הקדמי של רמת הגולן. בסוריה פורסם כי כי צבא סוריה הוא שביצע ירי של טילי קרקע קרקע לעבר עמדות של צה"ל בגולן. בתגובה לשיגורים, צה"ל תקף יותר מ-50 יעדים איראנים בסוריה.

דובר צה"ל רונן מנליס אמר הבוקר כי מדובר "בתקיפה הישראלית הנרחבת ביותר מזה עשרות שנים". לדבריו, "הותקפו עשרות מטרות כח קודס איראני: אתרי מודיעין ולוגיסטיקה, מחנות, אתרי אחסנת נשק, עמדות תצפית ועוד. תקפנו את הרכב ששיגר הרקטות לישראל. הצבא הסורי ירה מטחי נ"מ משמעותיים. חמש סוללות סוריות שירו עשרות טילי נ"מ הותקפו גם הן בידי חיל האוויר. כל מטוסינו שבו בשלום". מנליס הוסיף כי "לאיראנים ייקח הרבה זמן לשקם התשתיות שנפגעו".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס גם הוא לתקיפה ואמר כי "איראן מנסה ליצור איתנו גבול, ולא נאפשר להפוך את סוריה לבסיס קדמי נגד ישראל. זאת המדיניות הברורה ואנחנו פועלים לבצע אותה".

עוד הוסיף ליברמן כי "האיראנים ניסו לתקוף שטח של מדינת ישראל, אך אף טיל לא הגיע לשטחנו, כולם נפלו או בסוריה או שכיפת ברזל יירטה אותם. אף בן אדם או מבנה, תשתית, לא נפגע. לעומת זאת, אנחנו פגענו בכמעט כל התשתיות האיראניות בסוריה, ואם אצלנו יהיה גשם – אצלם יהיה מבול. אני מקווה שסיימנו את הפרק הזה. שלא נצטרך לבלות לילות בקומה ה-14 בקריה".