רן כרמי בוזגלו
רן כרמי בוזגלו צילום: עופר עמרם

פעיל הימין רן כרמי בוזגלו, ממובילי המאבק לשחרור אלאור אזריה, כבר נערך למאבק הבא.

בשיחה עם ערוץ 7 יום לאחר שחרור אזריה מהכלא הצבאי אומר בוזגלו "עכשיו אנחנו מסתערים לטובת לוחמים אחרים שהופקרו. כעת אנחנו עובדים על קמפיין לגיוס המונים למען לוחם מג"ב בן דרי שיכנס ביום ראשון לתשעה חודשים בכלא.

''דרי ירה על מתפרע בביתוניא ב-2014 והתברר שלתוך מחסנית כדורי הפלסטיק הסתננן כדור חי. הוא הואשם בגרימת מוות ברשלנות ובתשלום של חמישים אלף שקלים למשפחת המתפרע, זה אותו סימפטום של הפקרת חיילים. ואנחנו מובילים כעת את המאבק שעבר קצת מתחת לרדאר תחת הכותרת, 'כולנו בן דרי. האמירה כאן ברורה - לא נוטשים חיילים בשטח".

כרמי בוזגלו מעריך כי פרשת אלאור אזריה שינתה את היחס של הפרקליטות הצבאית לאירועים דומים, "כללי המשחק השתנו, על אלאור אזריה הוטלה שליחות שהיתה קו פרשת המים. אני מתקשה להאמין שבעתיד הצבא והמערכת המשפטית ימהרו לחרוץ דין של לוחם בטרם ילמדו את הנושא ואנחנו כבר היום רואים את התגובות של צה"ל שהן יותר מתונות.

''היתה לי הזכות יחד עם ארגון חוננו לטפל בחייל מגדוד לביא שירה אל מי שרץ אליהם, הבהרנו שלא נאפשר שהוא יעמוד לדין, ראינו גם את תגובת צה"ל בפרשת הצלף שירה בעוטף עזה. הם לא מיהרו לשפוט אותו ולאלאור יש חלק גדול בכל זה. הוא שילם מחיר גדול אבל אנחנו מתחילים לראות שצה"ל חוזר לערכים שאפיינו אותו בעבר".

כרמי בוזגלו שהשתתף שלשום בחתונת אחיו של אלאור מספר על השמחה הגדולה, "ראינו בחתונה את כל הפעילים וזו פעם ראשונה שראיתי את אמא של אלאור מחייכת חיכוך של אושר, כשראיתי את אושרה השבוע עטופה בדגל ישראל בראש שיירת השחרור של אלאור ראיתי בעיני רוחי את מרים הנביאה שיוצאת בראש המחנה עם תופים ומחולות.

''אלאור בחתונת אחיו לבש חולצה שבה נכתב 'רק עכשיו יצאתי מהכלא ואחי נכנס עכשיו לכלא', זה היה משעשע. אני רוצה להודות לכל הציבור הנפלא שנאבק איתנו והוכחנו לכולם שבניגוד למה שאמרו עלינו איזנקוט ויעלון אנחנו לא אספוף אלא אנחנו עם ישראל שנלחם כנגד הרוע", הוא מסכם.