התובע הכללי של מדינת ניו יורק, אריק שניידרמן, התפטר עקב תלונות של ארבע נשים נגדו. הנשים שניהלו עמו רומנים טענו כי הפעיל נגדן אלימות.

שניידרמן אמר ל"ניו יורקר" כי מעולם לא תקף אף אחד ולא כפה את עצמו אך הודיע על התפטרותו, משום שלדבריו, התלונות ימנעו ממנו לבצע את תפקידו.

שניידרמן היהודי הוא איש המפלגה הדמוקרטית, והיה אחת הדמויות החזקות שרדפו את הנשיא, דונלד טראמפ, משפטית, בניסיון להביא להדחתו. קליאן קונוויי, האחראית על מערך התקשורת של הבית הלבן, צייצה בתגובה לידיעה על התפטרותו של שניידרמן את המילה "gotcha", שפירושה בערך "אכלת אותה" או "תפסתי אותך".

בנוסף, שניידרמן היה אחד היריבים הקשים של הארווי ויינשטיין, מפיק העל ההוליוודי (היהודי אף הוא) שהסתבך בשל עשרות תלונות של נשים, ובכך הוליד את תנועת ה-#MeToo, במסגרתה נחשפו התנהגויות מיניות בעייתיות של מפורסמים רבים.

אחרי ההסתבכות של ויינשטיין, שניידרמן הגיש נגדו ונגד החברה שלו תביעות לפיצויים בשם קורבנותיו. בשבוע שעבר הודיע כי משרדו חוקר את האופן בו טיפל התובע של מנהטן בידיעות שהגיעו אליו לגבי התנהגותו של ויינשטיין.

הפרשה כולה מלאה בפוליטיקה של שמאל וימין. תנועת #MeToo מובלת ע"י השמאל אך הדמויות שהסתבכו בשנה האחרונה כוללות בעיקר גברים מהשמאל, ואילו השמאל הוא זה שנשען על התנועה הפמיניסטית ומתיימר לדאוג לזכויות נשים.

השמרנים מצביעים על הסתבכויותיהם של אנשי השמאל כהוכחה לצביעותם – ולצביעות של כלל התנועה הפמיניסטית. בהקשר של שניידרמן, הצביעות הזו באה לידי ביטוי בין היתר בדיווחים לפיהם לנשים שטוענות כי פגע בהם נאמר' שעדיף לא ל התלונן נגד שניידרמן בגלל שהוא מסייע במאבק נגד טראמפ.

כזכור, הטיעון המרכזי של השמאל נגד טראמפ בשיא של מערכת הבחירות ב-2016 היה שהוא מתייחס לנשים באופן פוגעני, בעוד שהילארי קלינטון ייצגה כביכול את הנשים במלחמתן נגד "הפטריארכיה" הגברית.

הכותב הוא אב לשניים ויו"ר תנועת המשפחה.