רבני הציונות הדתית מתאחדים

הרב זלמן ברוך מלמד, ראש הישיבה הגבוהה בבית אל אשר יזם את כנס האחדות של רבני הציונות הדתית, היה נרגש באירוע שהתקיים הערב (חמישי) בבנייני האומה בירושלים.

הרב מלמד בירך ברכת 'שהחיינו' בשם ומלכות, וסיפר "ימים רבים אני מחכה לכנס הגדול הזה. כשאני רואה פה את כל הרבנים החשובים שיושבים ביחד, הלב מלא שמחה, והשמחה מתפרצת. אני רוצה לברך ברכת שהחיינו. רבותינו שיושבים למעלה בוודאי שמחים לראות אותנו כאן".

הרב אריה שטרן, רבה של ירושלים, קרא לרבני הציונות הדתית להתאחד סביב שתי מטרות משותפות – שמירת השבת במרחב הציבורי והמלחמה בשחיתות. "אני מציע לקבוע יעד משותף שכולם מסכימים עליו. הכי חשוב כעת זה חיזוק הזהות היהודית של מדינת ישראל, יש הרגשה של זלזול ואת זה צריך לתקן.

''שמירת השבת במרחב הציבורי זה הדבר הכי מרכזי בזהות שלנו, שנותן ביטוי לכך שזו מדינה יהודית. כולנו צריכים לפעול ולדבר על כך, בישיבות ובקהילות. מטרה משותפת נוספת היא החיים ציבוריים, שצריכים להיות חיים של צניעות והסתפקות במועט. עלינו לפעול למניעת גילויים של שחיתות ופערים חברתיים. אלה הדברים היסודיים והמרכזיים שצריך להתאחד סביבם, והם ישמעו גם באזני החילונים", אמר הרב שטרן.

הרב דרוקמן
הרב דרוקמן צילום: אריה מינקוב

גם הרב חיים דרוקמן, נשיא ישיבות בני עקיבא, הביע התרגשות מהכנס והדגיש את הצורך באחדות. "הלב נפעם מהציבור היושב כאן. יש ערך אדיר כשאנחנו מרוממים את שמו יחדיו, כולנו יחד. אנחנו מודעים גם לחילוקי דעות שקיימים בתוכנו, איננו מתעלמים מהם, ואך על פי כן, למרות כל חילוקי הדעות, המאחד הוא מעל ומעבר לחילוקי הדעות.

''יש צורך במשך השנה, כשנשמעים אמצעי התקשורת, לדבר על חילוקי הדעות. וחושבים מי יודע מה, מתעלמים מהדברים היסודיים ביותר בהם אנחנו מאוחדים", הוסיף הרב דרוקמן.

כנס 'עין בעין' שהתקיים הערב בבנייני האומה בירושלים, נערך בהשתתפות יותר מאלף רבנים מהציונות הדתית. בחלקו הראשון ישבו הרבנים לדיונים סביב שולחנות עגולים בנושאים העומדים על הפרק. בחלק השני התכנסו יחד לדברי הודאה ותפילה. הערב הסתיים בריקודי שמחה ותמונת ענק של הרבנים.

צילום: אריה מינקוב

צילום: חזקי ברוך