גבאי: לפנות את מטה האו"ם מירושלים חזקי ברוך

עורך הדין יאיר גבאי, חבר מועצת עיריית ירושלים לשעבר וכיום איש תנועת 'אם אשכחך', קורא לראש עיריית ירושלים לפתוח במאבק לסילוקו של מטה האו"ם משכונת ארמון הנציב שם הוא ממוקם זה שנים ארוכות בניגוד לחוק.

פגשנו את גבאי בסמוך לאתר שאותו לדבריו יש לפנות ולהוכיח את ריבונותה של ישראל על ירושלים, דווקא מול ארגון האומות המאוחדות.

בדבריו מזכיר גבאי כי בעוד ימים אחדים תיפתח בשכונה סמוכה, שכונת ארנונה, שגרירות ארצות הברית בישראל ומול אירוע זה יש לזכור את נוכחותו של מטה האו"ם במקום כנוכחות המנציחה את חלוקת העיר. "אסור שנמשיך להשאיר את האו"ם בירושלים", הוא אומר.

"אנחנו הריבון כאן. אנחנו צריכים לפנות את מטה האו"ם מכאן כבר מחר בבוקר". לדבריו לו הוא בתפקיד ראש עיריית ירושלים הרי שהיה מתייצב בלשכת ראש הממשלה על מנת לתבוע את סילוק המטה מהעיר ולהקים במתחם המתפנה שכונה חדשה לצעירים. "אפשר להקים כאן אלפי יחידות דיור. הקרקע כאן לא שייכת לאו"ם אלא למדינת ישראל", הוא קובע.

כחבר מועצת העיר בעבר יכול עו"ד גבאי לקבוע כי האו"ם אינו משלם על נוכחותו במקום ולו אגורה אחת, כלשונו. "הוא ושב כאן במשך שנים רבות, משנת 67' ולא משלםאגורה ואין סיבה שהוא יישאר כאן עכשיו. צריך לפנות את מטה האו"ם מכאן מחר בבוקר".

גבאי מתכוון לפתוח ביום ירושלים בקמפיין הקורא לציבור אוהבי ירושלים להצטרף לתביעה לפינוי שמונים הדונמים בהם מחזיק האו"ם "אחד הגופים העויינים ביותר למדינת ישראל", כהגדרתו.

לטעמו של גבאי יש לראות במסימת סילוקו של מטה האו"ם מהבירה את המשימה הבאה לאחר השלמת משימת העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. "כל מי שרוצה להצטרף למאבק הזה ייכנס לאתר עמותת 'אם אשכחך', יתרום למאבק ואנחנו נגיש בג"ץ אם יהיה בכך צורך". עד כה, הוא מספר הוחתמו 11 חברי כנסת מסיעות הקואליציה על מכתב הקורא לראש הממשלה לקבל החלטה נחושה לפינוי מטה האו"ם מארמון הנציב.

"אין מקום להתרפסות בפני האו"ם. עמדה נחושה תביא לפינוי האו"ם מארמון הנציב. יש לאו"ם שטח בבעלותו בסמוך לארמון הנציב ואם הוא רוצה להישאר בשטח שבבעלותו זה עניין אחר. כאן אין לו מקום. הקרקע והמבנה לא שייכים לו ויתרה מכך, הוא פלש לארבעים דונמים נוספים בעבריינות גרידא. הדבר הזה צריך להיפסק".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7