ראובן ריבלין
ראובן ריבלין צילום: הלל מאיר/TPS

ארבעה ימים לאחר גמר גביע המדינה בכדורגל, בו זכתה הפועל חיפה, ואירוע השיא של הכדורגל הישראלי ממשיך לעורר עניין. הפעם זה דווקא בשל אירוע שלא קשור באופן ישיר לכדורגל.

במהלך הטקס לפני שריקת הפתיחה, ביקשה שרת התרבות והספורט מירי רגב לעלות אל כר הדשא יחד עם נשיא המדינה ריבלין, בזמן שירת המנון התקווה. לטענת השרה רגב, הנשיא סרב בתוקף לאפשר לה לעלות יחד איתו, במה שגרם לה בושה גדולה.

"זה היה כל כך לא ממלכתי, כל כך לא יפה וכל כך מכוער", הגיבה הבוקר (ראשון) השרה רגב לאירוע המביש. "הנשיא הלבין את פניי ברבים. לא הסכים שאעלה איתו לכר הדשא ואשיר איתו את התקווה. כל כך לא במקום. לא יעלה על הדעת ששרת הספורט לא תהיה ליד הנשיא. זה שלו. אף אחד לא אמר לו שהוא לא יעלה. אם היה מבקר במשרד הביטחון או הבריאות, השר הרלוונטי יהיה לידו".

השרה רגב המשיכה לתקוף את התנהלות והתנהגות הנשיא ריבלין כשסיפרה כי "הנשיא אמר לעופר עיני (יו"ר ההתאחדות לכדורגל, נ"ו) או היא עולה על הבמה או אני. אני אמרתי לעצמי תבלעי את הצפרדע, האגו לא מנהל אותך. זה היה מאוד פוגע".

את הדברים אמרה השרה רגב לשרון גל בתכניתו ברדיו גלי ישראל. "תחשוב שאתה עומד מאחורי הדלת והנשיא אומר שהוא לא מוכן שאכנס. והכל בגלל פוליטיקה קטנה ומכוערת", לדבריה של השרה רגב.

עוד תקפה השרה, "הנשיא אמור להיות מחוץ לפוליטיקה, כמו הרבה אנשים, אבל לא. הם מנצלים את המעמד שלהם כדי לפגוע ולהשפיל אנשים אחרים. מה שקרה בתחילת המשחק היה מכוער היה משפיל ומבזה. ברגע שהבנתי שהוא אמר לעיני באופן חד וברור, אמרתי לעצמי מירי תעלי למעלה הכל בסדר שטויות. לא רציתי לחרב את המשחק".

על השאלה כיצד הכל התחיל ענתה רגב, "אני לא מחליפה איתו מילה כבר הרבה מאוד זמן. הכל התחיל בגלל המאבק על הנשיאות שהעדפתי את סילבן. מאז הוא מתנקם בי ומתנהג בצורה מאוד מכוערת".

לסיום אמרה השרה, "אמרתי לעופר עיני שהתנהגות הנשיא לא ראויה, לא גברית. נשנה את הפרוטוקול בגלל המהלך הזה. הוא ניצל את מעמדו כנשיא".