חוננו: קצין מנע טיפול רפואי בפצוע

קבוצת ערבים, יחד עם פעילים זרים הגיעו הבוקר (ראשון) סמוך לישוב עמיחי ולמאחז גאולת ציון, החלו לבצע חריש במקום, והניחו במקום דגלי פלסטין ודגלים נוספים של מדינות שונות.

קבוצת תושבים מהאזור אשר הגיעה למחות במקום כנגד הפרובוקציה נתקלה באלימות שוטרים תוך שהשוטרים מעכבים כ-10 מהתושבים.

אחד מהתושבים שעוכב על ידי המשטרה נפצע, ולמקום הגיע צוות מד"א על מנת להעניק טיפול רפואי לפצוע.

אולם, לטענת התושבים, קצין מג"ב מנע מהצוות את הגישה לפצוע במשך כשעה. לדבריהם, רק לאחר התערבותו של עו"ד נתי רום אשר הגיע למקום מטעם ארגון חוננו אפשרו כוחות מג"ב לצוות להעניק טיפול רפואי לפצוע.

עו"ד רום מסר, "עליית מדרגה בהפרת זכויות בסיסיות של עצורים, כאשר מפקד במג"ב מונע מצוות רפואי של מד"א לתת טיפול רפואי במשך כשעה לעצור פצוע, תוך שהוא מסרב להזדהות ולתת פרטים כחוק. כרגע צוות מד"א מטפל בפצוע. בכוונתנו להגיש תלונה כנגד הקצין".

ממשטרת ישראל נמסר, "צר לנו על הניסיון המעוות להצדיק התנהגות של פורעי חוק ובד בבד להטיל דופי לשווא בפעילות הלוחמים וכוחות הביטחון באזור. כוחות מג"ב פעלו אתמול אל מול פרובוקציות של מספר מתפרעים שניסו למנוע נטיעת עצים של פלסטינים בשטחם. במהלך ההתפרעות נעצרו 5 ישראלים בחשד לתקיפת שוטרים והפרעה למילוי תפקידם.

למקום הגיע צוות רפואי לטיפול באחד החשודים שנחבל בידו. בניגוד לנטען העצור קיבל טיפול רפואי תוך מספר דקות, לאחריו הובא לחקירה ובסיומה נכלא. אנו נמשיך לפעול בנחישות ומקצועיות נגד כל ניסיון לפגוע בשוטרים ולוחמים".