סער: להכפיל האוכלוסייה היהודית בגולן

השר לשעבר גדעון סער סייר בגולן כאורחו של ראש מועצת קצרין ואמר, "אם איראן תמשיך להתבסס בסוריה, יש לתקוף את משטר אסד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ח

השר וחבר הקבינט המדיני-בטחוני לשעבר, גדעון סער, סייר היום (ראשון) ברמת הגולן יחד עם ראש מועצת קצרין דימי אפרצב.

על רקע האיומים מצד בכירים איראנים בסוף השבוע האחרון על ישראל, אמר סער כי "אני מגבה את המהלכים של הממשלה, להדוף את הנוכחות האיראנית בסוריה".

עוד הוסיף סער, "אם האיראנים יתמידו בקו האסטרטגי שהם בחרו, לייצר מסוריה מוצב תקיפה קדמי לכיוון מדינת ישראל, חשוב מאוד במצב הזה לקחת בחשבון את המשטר של אסד ולייצר זיקה בין העמקת ההיאחזות האיראנית בסוריה לבין תקיפות על מטרות משטר. לפי דעתי, הנוסחה הזאת יכולה להביא לשינוי".

לדבריו, "אם המשטר של אסד יבין שהוא משלם על זה מחירים, זה יצור קונפליקט אינטרסים בין האיראנים לאסד ובין האיראנים לרוסים. אם נראה שאמצעים אחרים לא שינו את הכוונה האיראנית אנחנו צריכים לעבור לתקיפת מטרות של המשטר הסורי".

סער אף קרא לממשלה להציב יעד של הכפלת האוכלוסיה היהודית ברמת הגולן בתוך שנים ספורות. "חבל הארץ הזה מהווה כבר שנים ארוכות חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל. אני קורא לממשלת ישראל לצאת לתנופת התיישבות נרחבת ברמת הגולן. אני חושב שהגיע הזמן לכך".

"שטח ענק כזה, עם פוטנציאל כל כך גדול, צריך להיות מאוכלס הרבה יותר מכפי שהוא כיום. על הממשלה להציב יעדים להכפלת האוכלוסיה היהודית ברמת הגולן בטווח זמן קצר. לפי דעתי זהו יעד בר השגה", טען סער.