חמאס מפרק עמדות סמוך לגדר

צה״ל משלים את היערכותו לקראת ההתפרעויות שמארגן חמאס בימים הקרובים ברצועת עזה, בחסות יום ה״נכבה״.

היערכות צה״ל כוללת פריסה מוגברת של מספר גדודים לוחמים בגבול עזה, יחידות מיוחדות, כוחות איסוף מודיעיניים וצלפים. כמו כן, יתוגבר פיקוד המרכז במספר גדודים לוחמים וצוותי איסוף מודיעין.

במסגרת ההערכות לשבוע זה הופסקו אימוני הכוחות הלוחמים הסדירים, ומירב המאמצים יופנו להתמודדות עם הפרות הסדר האלימות. דובר צה''ל תא''ל רונן מנליס הדגיש כי ''צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים נרחבים ונחוש להגן על תושבי ישראל וריבונותה''.

מטוסים של חיל האוויר הטילו מעל עזה כרוזים המזהירים את ערביי הרצועה מהתקרבות לגדר, מניסיון פגיעה בה ומניסיונות לבצע פעולות טרור.

בכרוז נכתב, ''בתקופה האחרונה מנהל חמאס פעילויות אלימות וטרור כנגד מדינת ישראל לאורך גבול ישראל ורצועת עזה. חמאס מסתיר את כישלונותיו הרבים ומסכן את חייכם. בזמן הזה חמאס גונב את כספיכם ובאמצעותו חופר מנהרות על חשבונכם. מגיע לכם ממשלה יותר טובה ועתיד יותר טוב.

''צה"ל מזהיר אתכם מהתקרבות לגדר. צה"ל נחוש להגן על אזרחי ישראל וריבונותה מול ניסיונות הטרור של חמאס בחסות הפרות הסדר האלימות, אל תתקרבו לגדר ואל תשתתפו בהצגת חמאס המסכנת אתכם", נאמר בכרוז שהופץ בשמי עזה.

במערכת הביטחון מסבירים כי חמאס מנצל את הפרות הסדר לביצוע פעולות טרור בכסות ההמון, לפגוע בתשתיות הגדר ולבצע פיגועים בשטח ישראל.

דובר צה''ל אמר כי ''חמאס גורר את הציבור ברצועת עזה לאירוע אלים שלא בטובתו. חמאס אחראי לכל מה שקורה ברצועה וממנה ולאור זאת מוטלת עליו האחראיות הכוללת לאירועים ולהשלכותיהם. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל ובתשתיות ההגנה שלה ויממש את חובת ההגנה על אזרחי ישראל''.