מיוחדים ורוקדים

עשרות חניכים עם מוגבלויות הגיעו בליווי בני משפחה והמתנדבים לחגוג בריקוד הדגלים בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשע"ח

מיוחדים ורוקדים        -ערוץ 7
ילדי ''עלה'' בריקודגלים
צילום: דוברות "עלה"

עשרות צעירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המתגוררים במרכז 'עלה' בירושלים השתתפו היום (ראשון) בריקוד-הדגלים המסורתי לכבוד יום ירושלים.

משתתפי ה''ריקודגלים'' התרגשו לראות את הקבוצה הייחודית שהצטרפה לרוקדים עם כיסאות גלגלים, וחלק מהאנשים אף ביקשו להצטרף ולרקוד יחד עם החניכים ברחובות ירושלים.

אהוד, אחד ההורים לחניך במרכז 'עלה' התרגש להיות יחד עם בנו בריקודים ואמר "ירושלים היא עיר שחוברה לה יחדיו, היא מחברת אליה גם את השונה בחברה, כך שזה טבעי שהבן שלי ושאר חניכי 'עלה' יתחברו לשאר האוכלוסייה פה, ביום המיוחד הזה, בירושלים, וישתתפו יחד בריקוד הדגלים''.

רחלי טלר - רכזת קשרי קהילה ב"עלה", מוסיפה "אין טבעי עבורנו לחגוג את יום ירושלים, עם חניכינו היקרים, משפחות החניכים, אנשי הצוות, מאות המתנדבים וידידים רבים במרכז העיר ירושלים, יחד עם עשרות אלפי החוגגים. ירושלים מקפלת בתוכה את כל האנושיות והעשיה, ואת המשמעות של להיות יהודים. מרכז 'עלה' בירושלים מהווה מגדלור לכל תושבי העיר בעשיה, בחינוך ובקבלת השונה".

מיטל אדמוני, רכזת המתנדבים ומי שארגנה את האירוע המורכב של הבאת הילדים בכיסאות גלגלים וציוד נלווה נוסף למרכז העיר העמוסה בחוגגים ביום זה, התרגשה ואמרה "24 חניכים של 'עלה' בירושלים זוכים השנה לצעוד ולשמוח בשמחתה של ירושלים יחד עם רבבות עם ישראל ולהרגיש חלק. ההתגייסות של המתנדבים ובנות השירות להוציא כמה שיותר חניכים, כדי לתת לכל אחד את תחושת החוויה המיוחדת היא מדהימה. לאורך השנה המטרה שלנו היא לתת לכולם את תחושת השייכות וה'רגילות' - אירוע כזה מעצים את התחושה פי כמה".

שלומית גרייבסקי, מנכ"לית ''עלה'' בירושלים הוסיפה "על אף המגבלות שעמן החניכים שלנו מתמודדים, מדובר בילדים כמו כל הילדים והצעירים האחרים עם אותן הזכויות המגיעות לכולם, שיודעים לשמוח ולחייך כמונו ומגיע להם להתרגש ולשמוח יחד עם כל עם ישראל".