קבלת הפנים של ארגון ה-OU לכבוד העברת השגרירות

ארגון ה-OU עורך הבוקר (שני) במלון וולדורף אסטוריה בירושלים קבלת פנים חגיגית, הפותחת את יום פתיחת שגרירות ארה"ב בירושלים

שגריר ארה"ב בישראל דיויד פרידמן אמר באירוע, "כעת שאנחנו נכנסים לעוד תקופת קמפיין נשיאותי בארה"ב והנשיא יוצא לשטח, השורה שמביאה הכי הרבה מחיאות כפיים זה כשהוא מציין את זה שהוא מעביר את השגרירות. זה נושא שנתמך מאוד בארה"ב".

לדבריו, "גם אנשים שלא קשורים למדינת ישראל תומכים, בגלל שהם תומכים בזה שארה"ב בוחרת להנהיג, בוחרת להחזיר טובה לידידה טובה, מדינת ישראל".

"אני רוצה להגיד לחבריי היהודים, בעקבות מפגש עם תומכי ישראל נוצרים, אנחנו לא לבד בעולם. ישראל היא אור לאומות העולם, והעולם קולט את האור הזה. וארה"ב לצד ישראל. רבים מאיתנו מתפללים ותחזינה עיננו בשובך לציון. אמן כן יהי רצון", הוסיף.

שרת המשפטים איילת שקד בירכה את נשיא ארה"ב, "טראמפ הוא צ'רצ'יל של המאה ה- 21. הוא הפך את מדיניות הכניעה הצ'ימברליינית לאיראן, ומלמד את העולם ש'בעל הבית חזר'".

"מעמדה של ירושלים כבירת ישראל מקבל מהיום והלאה חיזוק משמעותי. העם בישראל, ואני בתוכו, גאה ונרגש עם העברת שגרירות ארה"ב לירושלים, יחד עם יהודֵי העולם כולו. זהו מהלך רב משמעות, הרבה מעבר להצהרה בלבד. זהו צעד חיוני למעמדה הבינלאומי של ישראל, שיש לו- ועוד יהיו לו- השלכות חשובות על ביצור בטחונה ועל עוצמתה", הוסיפה השרה.

שקד אמרה שהעברת השגרירות בנוסף לפרישת טראמפ מהסכם הגרעין עם איראן הם צעד של מנהיגות וידידות מצד טראמפ, "אירופה מתעקשת לא להפיק לקחים מההיסטוריה. היא עצמה עיניים להתעצמות הנאצים; היום היא בוחרת לעצום עיניים עם התעצמות איראן. במיוחד במציאות כזו, טוב שמנהיג העולם החופשי הוא הנשיא טראמפ".

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, אמר באירוע, "כל אדם בירושלים, בארה"ב ובישראל מרגיש כעת את ההיסטוריה נכתבת. אמריקה עשתה את הצעד הראשון, באומץ ובתעוזה, וכעת אנו מצפים מאחרים לעשות כן. מדינות אחרות יכולות להחליט אם הן רוצות להיות חלק מההיסטוריה או להחמיץ את ההיסטוריה. זו החלטה שלהם אבל דבר אחד בטוח - ירושלים כאן כדי להישאר".

"אני רוצה להודות לארגון ה- OU על התמיכה המתמשכת שלהם בישראל, היום ובכלל. בשם ממשלת ישראל והציבור הישראלי, אני רוצה להודות בראש ובראשונה למי שמעתה ואילך יכול להיקרא חבר אמת - הנשיא, דונאלד טראמפ, תודה רבה!", הוסיף והודה בנט.

בנט סיפר, "אני נשאל ב-48 שעות מה המחיר שנצטרך לשלם על העברת השגרירות. ובכן, אלו זמנים חדשים. בעבר כדי להשיג שלום הנוסחה הייתה שטחים תמורת שלום וכעת יש נוסחה חדשה - שלום תמורת שלום".

"חלק מהאויבים שלנו מנסים לפעול בימים אלו בטרור ואלימות. אם הם יטעו לעשות כן, הם יפגשו נחישות של פלדה", הדגיש בנט וציין, "אני רוצה לסיים עם אמירה שכל יהודי אומר כאשר ישנן חדשות טובות. ובכן, אני חושב שהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים עונה על הקריטריון של חדשות טובות ולכן אברך: בָּרוּךְ אַתָּה ה' אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם, שֶׁהֶחֱיָנוּ וְקִיְּמָנוּ וְהִגִיעָנוּ לַזְּמַן הַזֶּה. אלוהים יברך את נשיא ארה״ב, את אמריקה, את ישראל ואת בירתו של העם היהודי לנצח נצחים - ירושלים".