נטע ברזילי בנתב"ג
נטע ברזילי בנתב"ג צילום: קובי ריכטר/TPS

ד"ר חגי בן ארצי מאוכזב משירה של נטע ברזילי שהביא את ישראל למקום הראשון באירוויזיון 2018.

"אומרים שהזכייה באירוויזיון היא חלק מהמתנות שקיבלנו בנוסף להעברת השגרירות וקצת צר לי לקלקל את השמחה, היו בעבר שירים של ישראל באירוויזיון שזכו במקומות גבוהים כמו 'הללויה', שיר עם מילים ועם תוכן ומנגינה נהדרת או השיר 'כאן נולדתי כאן נולדו לי ילדיי' שהביא את האתוס הציוני הישראלי היהודי.

''גם מבחינה מוזיקלית ותכנית צר לי להגיד ואולי אני זקן מדי כדי להבין את הטעם המוסיקלי של הדור הצעיר אבל השיר כפי ששמעתי אותו הוא בעיניי אוסף של צעקות וגניחות, גם לא התחברתי לתוכן שאינו תוכן יהודי ישראלי''.

בן ארצי מתגעגע לשירי העבר, ''שירים שזכו בעבר במקומות הגבוהים והביאו את המסר הציוני הטוב. השיר הזה לא מייצג את ישראל ולא צריך לעשות פולחן סביבו. יש שירים שמבטאים את הרוח הגדולה של ישראל, את רוח התנ"ך כמו 'ירושלים של זהב' של נעמי שמר שהייתה קיבוצניקית מכנרת, לא דתייה ולא חרדית אבל שיריה היו מלאים במילים מהתנ"ך, מההיסטוריה מהמורשת ומהציונות".

בן ארצי קובע כי העברת השגרירות האמריקאית לירושלים היא השג היסטורי דרמטי, "זה בממדים של נס, וצריך להבין מדוע, בהחלטת האו"ם מכסלו תש"ח ירושלים כולה הייתה אמורה להיות עיר בינלאומית וגם אחרי מלחמת העצמאות אף מדינה בעולם לא הכירה בירושלים כבירת ישראל וזאת על פי החלטת האו"ם שירושלים היא עיר בינלאומית.

''נשיא ארה"ב ביטל את ההכרה בהחלטת האו"ם ואחרי שבעים שנה הוא בעצם אומר שהיא בטלה ומבוטלת ושירושלים היא בירת ישראל, זה צעד מרחיק לכת שהמשמעות שלו היא שארה"ב מכירה בכך שגם אשקלון, אשדוד, יפו, נצרת ונהריה הם לא ערים ערביות כפי שקבע האו"ם אלא הם חלק ממדינת ישראל.

''כולי תקווה שכפי שארה"ב המעצמה הגדולה שביטלה את הקביעה של האו"ם והכירה בהישגי מלחמת העצמאות גם תכיר בעתיד בהישגים של מלחמת ששת הימים", מוסיף חגי בן ארצי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו