טראמפ
טראמפ צילום: רויטרס

יורם אטינגר, לשעבר ציר ישראל בוושינגטון, אומר לערוץ 7 כי העברת השגרירות האמריקאית לירושלים מחזקת את כוח ההתרעה של ארה"ב.

"הנשיא טראמפ שוב מוכיח שהוא רואה את המציאות כפי שהיא - ולומד משגיאות קודמיו - גם בנושא האיראני וגם בנושא העברת השגרירות לירושלים".

לדבריו, "הנשיא טראמפ ויועציו, במיוחד היועץ לבטחון לאומי ג'ון בולטון, מבינים שהעברת השגרירות האמריקאית לירושלים מהווה תרומה לקידום האינטרס האמריקאי. המסר הוא ברור: אנחנו לא נרתעים מאיומים ולחצים של טרור אסלאמי ושל מדינות ערביות. ארה"ב פועלת למרות האיומים והלחצים וזו התנהלות שמשדרגת את כוח ההרתעה האמריקאי".

אטינגר טוען שיש כאן מסר ברור גם לפלסטינים. "העברת השגרירות לירושלים נועדה להעביר איתות לפלסטינים שעליהם להוריד את רף הציפיות שלהם לגבי משא ומתן, אם בכלל יש סיכוי כזה".

הוא מציין עוד כי ירושלים היתה מאז ומעולם חלק מהמורשת האמריקאית. "האבות המייסדים של האומה האמריקאית והמתיישבים הראשונים ב-1620, כולם ראו בירושלים ציר מרכזי לתפיסת העולם שלהם. לכן אגב, יש בארה"ב 18 ערים ועיירות בשם ירושלים. יש עוד 32 ערים ועיירות בשם שלם כשמה התנ"כי של ירושלים . בעצם העתקת השגרירות לירושלים, היא התחברות לשורשים של האומה האמריקאית".