ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

ועדת החינוך של הכנסת דנה היום (שני) בתכניתה של עיריית ירושלים לצמצום פערי החינוך. במהלך הדיון הציג ראש העיר ניר ברקת את מצב בניית הכיתות בירושלים וחלוקת הכיתות בשכונות החרדיות.

ח"כ אורי מקלב שנכח בדיון תקף את מדיניות העירייה, שלדעתו לא מקצה מספיק כיתות לציבור החרדי בירושלים.

לטענתו, מדובר בחלוקה פוליטית ולא מקצועית. "מדובר בדבר שלא קורה ביום אחד, ישנו מחסור של שנים רבות", אמר מקלב והוסיף, "מספיק זמן עבר כדי להגיע ליישום ובניית כיתות לציבור החרדי. בכל הנוגע לחלוקת הכיתות בעיר, לא תמיד השיקולים המקצועיים הם אלו שמובילים את ההחלטות. ישנם שיקולים פוליטיים כאלה ואחרים. ילדים משכונת גילה נאלצים לנסוע מרחקים ארוכים כל יום, על כל הקשיים המשתמעים מכך. המציאות הזו שבה ילדים נאלצים להיטלטל, חייבת להיפסק".

מקלב הציג את המצוקה הקיימת בשכונת קריית יובל שם נאלצים לנסוע כל בוקר לשכונות סמוכות. "ביקרתי בבית וגן. ראיתי 10 כיתות א'. כולם ילדים שאינם תושבי השכונה. מוסדות חינוך נסגרים בגלל גופים הנתמכים על ידי העירייה כמו מתנ"סים או מנהלות. מה מפריע להם שיש ילד בן תשע שיכול ללמוד כל יום?", תהה חבר הכנסת.

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הציג את חזונו לפיו יקדם תכניות ייחודיות במגזר החרדי כך שיחיל תכנית אבחונים לכל תלמידי כיתות ו' בתלמוד תורה. עוד ציין כי נפתחו 15 מרכזי למידה בהם 800 ילדים מקבלים סיוע חונכות.

בסוף דבריו ציין ברקת כי כל תלמיד בישראל זכאי לקבל כיתה הולמת, שולחן וכיסא בסטנדרט אחיד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו