איראן חטפה מכה קשה אלירן אהרון

האלוף במיל' עוזי דיין, לשעבר סגן הרמטכ''ל וראש המועצה לביטחון לאומי, מתייחס בראיון לערוץ 7 לפעולות של ישראל נגד איראן בסוריה ולתוכנית הגרעין שנחשפה על ידי המוסד הישראלי.

על חשיפת ארכיון האטומי של איראן אומר דיין כי "איראן חטפה מכה חזקה כי היא הגדישה את הסאה. נוצר מצב שכל העולם יודע שהם שקרנים והם משקרים לכל אורך הדרך, כולם מבינים שהם מנסים להגיע לנשק גרעיני, אחרת למה הם בונים טילים בליסטיים?".

''אם לאיראן יהיה נשק גרעיני, כל הבעיות של המזרח התיכון ואירופה ישארו וחלקן אפילו יחריפו, ומעל הכל תהיה 'מגה בעיה' נוספת. אף אחד לא יתעסק עם מי שמייצא טרור ומהפכה, ומאחורה יש לו מטרייה גרעינית. מה שאנחנו צריכים זה להמשיך לקבוע את הקווים הברורים בסוריה, כדי שהיא לא תהפוך למוצב חוץ איראני".

דיין מתייחס גם למצב בעזה ול"צעדות השיבה" החוזרות ונשנות לעבר הגדר, ואומר כי גובה הלהבות תלוי בחמאס, "ישראל בזירה הדרומית והצפונית לא עושה מהלכים שמדרדרים את המצב, אנחנו צריכים לשמור על ההגנה ועל ההרתעה. אם למרות כל מאמצנו המצב בעזה מתדרדר, צריך שמטרת המלחמה בעזה לא תהיה 'לתת מכה חזקה לחמאס' אלא למוטט את שלטונו".

בל"ג בעומר סיים דיין את תפקידו כיו"ר מפעל הפיס אחרי שבע שנים, "עכשיו יש לי זמן לכל הדברים שקצת הזנחתי בשנים האחרונות. כל דבר שהוא ציוני, חברתי וישראלי - אני אהיה שם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו