עזה
עזהAbed Rahim Khatib/Flash90

שר החוץ האירי, סיימון קווני, זימן היום (שלישי) לשיחת בירור את שגריר ישראל בדבלין, זאב בוקר, בעקבות המתיחות בגבול עזה.

במשרד החוץ מאשרים שאכן התקיימה שיחה בין השגריר לשר החוץ, אך לא היה מדובר בשיחת נזיפה, אלא בבקשה להעביר את מחאת האירים לישראל בכל הנוגע למתרחש בגבול.

נזכיר כי טורקיה ודרום אפריקה החזירו את שגריריהן להתייעצויות בעקבות המתיחות בגבול עזה ופעילות חיילי צה"ל מול ההפגנות האלימות של אזרחים מעזה המוסתים על ידי ארגון הטרור חמאס.

מועצת הביטחון של האו"ם תקיים היום דיון מיוחד בנושא, על פי דרישת המדינות הערביות. יוזמות הדיון מבקשות להקים וועדת חקירה בינלאומית של האו"ם, לבדוק את התנהלות ישראל בתקריות בעזה.

להצעה זאת נכון לעכשיו, לא רק שאין רוב, אלא דיפלומטים אמריקניים באו"ם פועלים כדי לסכלה ולהורידה מסדר היום. ארה"ב גם מנעה מוקדם יותר ניסיון גינוי מצד חברות מועצת הביטחון.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, קרא לחברות המועצה לגנות את מי שמסיתים אזרחים בעזה. "עליכן לגנות את החמאס על פשעי המלחמה שהוא מבצע. לא רק שהוא שולח עשרות אלפי מוסתים לפרוץ את הגבול ולפגוע באזרחים ישראליים, הוא מסכן במכוון אזרחים פלסטיניים", אמר דנון.

הוא הוסיף כי "טבח אזרחים ישראליים או מוות של תושבי עזה, כל אחת מאלו היא תוצאה רצויה עבור החמאס. כל אזרח שנפגע בגבול הוא קורבן של פשעי המלחמה של החמאס, כל הרוג הוא כתוצאה מפעילות הטרור של חמאס ובאחריותו הבלעדית".

הבית הלבן פרסם אמש הודעת תמיכה בפעילותה של ישראל ואמר כי יש לה את כל הזכות לפעול כדי להגן על עצמה מול האיומים בגבולה.