נתניהו עונה לארדואן:
אל תטיף לנו מוסר

ראש הממשלה נתניהו תקף את נשיא טורקיה, "ארדואן הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח".

ניצן קידר - ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ח

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Gili Yaari/Flash90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, עונה בצהריים (שלישי) לנשיא טורקיה שתקף את ישראל על פעילותה בעזה.

"ארדואן הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר", אמר נתניהו.

כזכור, נשיא טורקיה החליט אמש להחזיר את השגרירים של ארצו מישראל ומארה"ב בשל מה שהגדיר "מתקפה נגד מפגינים בעזה החושפת את פרצופה של ישראל שמבצעת רצח עם".

"האחראים הבלעדיים לשפיכות הדמים הם ראש ממשלת ישראל נתניהו ונשיא ארה"ב טראמפ", תקף ארדואן.

בעת האחרונה נרשמו מספר חילופי דברים קשים בין ארדואן ונתניהו. לפני כחודש מתח ארדואן ביקורת על התנהלות ישראל מול הפלסטינים והגדיר אותה "מדינת טרור שרוצחת יהודים".

נתניהו ענה אז בחריפות גדולה יותר ואמר, "ארדואן לא יטיף לנו שום הטפות. אדם שמפציץ כפרים כורדים בטורקיה, שמשליך עיתונאים לבתי הכלא, שעוזר לאיראן לחמוק מסנקציות בינלאומיות ושמסייע לטרוריסטים לתקוף אזרחים חפים מפשע בעזה ובמקומות אחרים. שיטיף במקום אחר".

טורקיה הודיעה ביממה האחרונה כי תנסה לפעול בזירה הבינלאומית כדי לפתוח בחקירה נגד ישראל, אך בירושלים לא מייחסים חשיבות רבה לאיומיו של ארדואן וגם לא מתרגשים יתר על המידה מהשבת השגריר הטורקי להתייעצויות.