ג'רמי קורבין
ג'רמי קורביןצילום: רויטרס

מנהיג מפלגת הלייבור באנגליה, ג'רמי קורבין, משתלח בישראל על רקע הריגתם של 59 פלסטינים ביום של עימותים אלימים בגבול רצועת עזה עם ישראל.

בעמוד הפייסבוק שלו כתב קורבין את הדברים הבאים: "ההרג היום (14 במאי) של עשרות מפגינים בלתי חמושים ופציעתם של רבים אחרים בידי כוחות ישראלים בעזה מזעזע ודורש לא רק גינוי בינלאומי אלא גם פעולה שתמצה את הדין עם האחראים".

"הטבח בא בעקבות שבועות בהם נהרגו אזרחים פלסטינים שהפגינו למען זכותם לשיבה, רבים מהם פליטים או משפחות של פליטים. באותו יום הנשיא טראמפ העביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, והדבר ממחיש עוד יותר את הסכנה לשלום הבאה לידי ביטוי באי הצדק המתמשך והבלתי נסבל שעימו מתמודד העם הפלסטיני".

"התגובה של רבות מהממשלות המערבית לאי החוקיות המחפירה הזו, כולל זו של ממשלתנו אשר נושאת באחריות מיוחדת להסדר צודק ובדרכי שלום של הסכסוך הישראלי – פלסטיני, הייתה בלתי מספקת באופן מוחלט. הם היו צריכים ללמוד ממנהלי הקמפיין הישראלי למען שלום וצדק: לדרוש לשים קץ להפרות הרבות של זכויות האדם והזכויות הפוליטיות של שהפלסטינים חווים מדי יום, 11 שנות מצור על עזה, 50 שנות כיבוש של שטח פלסטיני וההרחבה המתמשכת של ההתנחלויות הבלתי חוקיות".

לדבריו "איננו יכולים לעצום עין מול זלזול מופקר של החוק הבינלאומי. מסיבה זו מפלגת הלייבור מחויבת לבחון את מכירות הנשק הבריטי לישראל כל עוד ההפרות הללו נמשכות".

"הקהילה הבינלאומית חייבת סוף סוף להציב את הסמכות הקיבוצית שלה ומשקלה מאחורי השגת הסדר בר קיימא שיביא לשלום, צדק עבור הישראלים והפלסטינים המחכים זמן כה רב להשיג את זכויותיהם".