דנון באו"ם: חמאס מבצע פשעי מלחמה

השגריר הציג בפתח ישיבת מועצת הביטחון את מראה מעבר כרם שלום בוער, "כך היו נראים הישובים הישראלים אם הפורעים היו חוצים את הגדר".

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ח

דנון מציג את התמונה באו"ם
דנון מציג את התמונה באו"ם
צילום: דוברות

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, נשא היום (שלישי) דברים מחוץ למועצת הביטחון בפתח דיון החירום של המועצה.

"בחודש האחרון פורעים ניסו לפרוץ את הגדר ולחדור לשטח ישראל, שתלו מטעני חבלה, השליכו צמיגים בוערים ובקבוקי תבערה וגרמו לשריפות נרחבות בשטח ישראל", סיפר דנון והציג תמונה של מעבר כרם שלום הבוער.

לדבריו, "ביום שישי האחרון הם הציתו את מעבר כרם שלום, מעבר מרכזי של ציוד הומניטרי וסחורות לרצועה, והרסו חלקים נרחבים ממנו. הביטו על התמונה הזו והבינו כי אם הפורעים היו חוצים את הגדר, אין ספק שכך היו נראים היישובים הישראליים מעבר לגבול".

"חמאס מבצע פשעי מלחמה, אבל לא רק נגד אזרחים ישראליים", קבע דנון, "חמאס ממשיך לנצל את אזרחי עזה, ובהם ילדים, כמגנים אנושיים. בזמן שבעולם ממהרים לגנות את ישראל על כך שהיא מגנה על אזרחיה, לא נראה כי הם מודאגים מפשע המלחמה הכפול שמבצע החמאס. כל אזרח שנפגע בגבול- הוא קורבן של פשעי המלחמה של חמאס ובאחריותו הבלעדית".

"כל מי שטוען שההחלטה להעביר את השגרירות האמריקאית היא הסיבה או ההצדקה לאלימות הפלסטינית צריך לבחון היטב את ההיסטוריה. ההסבר הזה הוא רק התירוץ האחרון ברשימת התירוצים הפלסטיניים לאלימות נגד ישראל", סיכם דנון.