אדלשטיין יגייס את הצרפתים?

יו"ר הכנסת המריא לצרפת והצהיר, "בפגישותיי אעמוד על כך שצרפת תעמוד לצד ישראל ותהווה פורצת דרך באירופה"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ח

אדלשטיין יגייס את הצרפתים?-ערוץ 7
מומנטום חיובי. אדלשטיין
צילום: עדי גפן/TPS

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין המריא אחר הצהריים (שלישי) לביקור רשמי בצרפת בהזמנת הסנאט הצרפתי והאסיפה הלאומית של צרפת במסגרת ציון 70 שנים למדינת ישראל.

אדלשטיין יעמוד בראש משלחת ובה הח"כים אלי אללוף, מאיר כהן ואיילת נחמיאס-ורבין. במסגרת ביקורו יקיים אדלשטיין פגישות עבודה נשיא הסנאט ונשיא האסיפה הלאומית. בנוסף, אדלשטיין יהיה הנואם המרכזי בטקס הענקת אות חסידי אומות עולם וישתתף באירועים של המועצה המייצגת של מוסדות יהודיים צרפתיים (ה"קריף") והקונסיסטוריה המרכזית של יהודי צרפת (Consistoire).

במהלך ביקורו יתייחס אדלשטיין בפגישותיו ובנאומיו לאיום הגרעין האיראני, לגל הפיגועים המתמשך בצרפת ולנושא האנטישמיות והאנטי-ישראליות.

עם צאתו אמר יו"ר הכנסת, "בשנת ה-70 לקיומה, נמצאת ישראל במומנטום חיובי בכל הקשור למדיניות החוץ שלה. פרישתה של ארה"ב מהסכם הגרעין והעברת השגרירות צריכות להוות פריצת דרך בגישתה של אירופה כלפי ישראל".

"בפגישותיי אעמוד על כך שצרפת תעמוד לצד ישראל ותהווה פורצת דרך באירופה בכך שתיסוג מהסכם הגרעין ותעביר את השגרירות לירושלים. על הצרפתים להבין שאנו נעמדים מול אותו אויב ונלחמים באותו רוע – זה שמנסה לפגוע בערכי המערב והקדמה ומבקש לפגע בכל מי שלא מאמין בדרכו", הוסיף.