"הגענו להביע תמיכה בישראל"

אלפי אוהבי ישראל מ-50 מדינות השתתפו היום (ג') ב"מצעד העמים" בירושלים לרגל "יום העצמאות הבינלאומי" ה-70 של ישראל.

ערוץ 7 , א' בסיון תשע"ח

אלפי אוהבי ישראל מרחבי העולם צעדו היום (שלישי) בירושלים בצעדה שזכתה לכינוי "צעדת העמים".

כ-4,000 נוצרים אוהבי ישראל מ-50 מדינות וצועדים ישראלים השתתפו בצעדה שאותה ארגנה March of Life, תנועה של צאצאי נאצים המבקשים להנציח את השואה, להיאבק באנטישמיות ולעמוד לצד ישראל.

הצועדים צעדו ברחבי העיר, כשהם מניפים דגלי ישראל ומביעים את תמיכתם במדינה ובאזרחיה. למצעד קדם כינוס ענק שבו נפגשו חברי הארגון עם ניצולי שואה. בתום המצעד העניקה התנועה אות הוקרה מיוחד לאלוף (מיל') דורון אלמוג, יו"ר עלה נגב-נחלת ערן, על פועלו למען החברה בישראל.

מצעד העמים הוא אירוע השיא החותם שרשרת של 50 מצעדי תמיכה בישראל שנערכו בעשרות מדינות במהלך השבועות האחרונים.

"הגענו מכל העולם כדי לעמוד לצדכם לרגל יום העצמאות ה-70, ואירוע הימים האחרונים מבטאים יותר מכל את הצורך לבוא לכאן ולתמוך בכם, ואת המסר הזה אנחנו נעביר גם כאשר נחזור לארצות שלנו", כך אומר מייסד ונשיא התנועה, יובסט ביטנר. "הקמנו את הארגון במטרה להנציח את השואה, להיאבק באנטישמיות ולתמוך בישראל. העובדה שרבים מאיתנו הגיעו לכאן דווקא בימים אלה מבטאת את הקשרים החזקים בינינו לבין ישראל וזהו המאבק שלנו באנטישמיות".

"אני מתרגש ושמח לעמוד כאן לצדכם, ואתם תהיו השגרירים שלנו ברחבי העולם", אמר ראש העיר, ניר ברקת, למשתתפי המצעד. "הביטו על ירושלים ותראו איך העיר פתוחה, חופשית, סובלנית ושייכת לכולם. יש כאן חופש דת וסובלנות לכל ואנחנו מפתחים אותה לטובת כולם".