תערוכה ב"בצלאל" בעד מחבלי חמאס

ערבים תלו באקדמיה עשרות שלטים שחורים ועליהם שמות של מחבלים פלסטינים שנהרגו בעזה. תגובת בצלאל: "מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל".

ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ח

תערוכה ב"בצלאל" בעד מחבלי חמאס-ערוץ 7
התערוכה
צילום: אם תרצו

סטודנטים ערבים תלו באקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" בירושלים עשרות שלטים שחורים ועליהם שמות של מחבלים פלסטינים שנהרגו בגבול רצועת עזה.

יו"ר תא "אם תרצו" באוניברסיטה העברית דודי אלצופין אמר בתגובה, "שוב אנחנו עדים לתופעה מזעזעת שבה מפיצים כרזות מלאות שנאה וגאווה במחבלים. במקום שבבצלאל ישלחו עובד ניקיון שינקה את ההסתה הזו ויענישו את הסטודנטית הסוררת, ישנה עננה של שמחה.

''מחר נגיב לעניין הזה ונתלה שלטים שימחישו את הצד שלנו, אני מקווה שלא יתלשו לנו אותם", הוסיף.

מאקדמיית ''בצלאל'' נמסר בתגובה: "האקדמיה בצלאל היא מרחב מוגן לחופש הביטוי בישראל, ומאפשרת לסטודנטים שיח חופשי, ביקורתי ויצירתי במגוון הנושאים המעסיקים אותם".

ח"כ פנינה תמנו שטה (יש עתיד) אמרה בתגובה לתערוכה כי "מצער ומקומם שבזמן שחיילנו מחרפים נפשם ומונעים פגיעה באזרחי ישראל, יש מי שמנותקים מהמציאות הקשה. לפני שאנו באים בטענות ובביקורת לארגוני חרם וה-BDS אנטי ציונים ואנטישמיים כדאי שנכיר בעובדה שאצלנו בבית בישראל, כולל במוסדות אקדמיים מכובדים משתמשים בחופש הסתה נגד חיילי צה''ל בשם חופש הביטוי ובמסווה של הומניות",.

לדבריה, "אנחנו צריכים להיות מאוד ברורים - הקם להורגנו דמו בראשו. יש השוכחים שאין מדובר במפגינים תמימים אלא במחבלים ומפגעים הנשלחים על ידי חמאס להתאבד על הגדר בניסיון להצליח לחדור את הגדר ולרצוח ישראלים".

"הפכנו לאויבים של עצמנו ולמקטרגיה הגדולים ביותר של ישראל. מה יגידו אותם חיילים שלא ישנים לילות כימים בהגנה על כולנו? ברצוני לשלוח חיזוקים ותמיכה בחיילי צה''ל', אל ירפו ידיכם, אנחנו אתכם'', סיכמה חברת הכנסת.