בגלל המצב הביטחוני: מסי לא יגיע?

קיומו של משחק הידידות בין נבחרות ארגנטינה וישראל, רגע לפני גביע העולם נמצא בסכנה בשל המצב הביטחוני. "לא לפוליטיקה בספורט"

נרי וייס - ערוץ 7 , ב' בסיון תשע"ח

מסי במדי נבחרת ארגנטינה. יגיע לארץ?
מסי במדי נבחרת ארגנטינה. יגיע לארץ?
צילום: רויטרס

האם שוב המצב הביטחוני ימנע חגיגת כדורגל בישראל? על פי דיווח שהתפרסם היום בספרד, הגעתה של נבחרת הכדורגל של ארגנטינה לישראל, נמצא בסכנה אמיתית.

כזכור, ב-9 ביוני, רגע לפני משחקי גביע העולם בכדורגל שיתקיימו השנה ברוסיה, אמורה להגיע לכאן נבחרת הכדורגל של ארגנטינה למשחק הכנה לקראת המונדיאל, יחד עם כוכבה הגדול ליאו מסי, שחקנה של ברצלונה הספרדית.

נציגים של הנבחרת הארגנטינאית כבר קיימו מספר סיורים בארץ בכדי לקבוע היכן ישחקו, אם באצטדיון סמי עופר שבחיפה או בזה שבבירה, אצטדיון טדי, החלטה עליה צריכים אלה להודיע בימים הקרובים.

כעת נראה כי האורחים חוששים מהגעה, זאת בשל המצב הביטחוני בארץ, כך על פי הדיווח בתקשורת הספרדית.

בספרד טענו כי הנבחרת הארגנטינאית שוקלת להעתיק את מקום המשחק לברצלונה, וכי נשיא ארגנטינה מאוריסיו מאקרי, שתכנן לבקר בישראל יחד עם הנבחרת המקומית, ביטל את תוכניותיו ולא יגיע ארצה כמתוכנן, "בשל המצב הדיפלומטי הרגיש".

מי שמיהר להתייחס לדיווח הוא ח"כ יואל רזבוזוב ממפלגת 'יש עתיד'. רזבוזוב, ספורטאי בעברו ויו"ר שדולת הספורט בכנסת פנה במכתב לנשיא ההתאחדות לכדורגל הארגנטינאית, קלאודיו טאפיה, בו הוא כתב כי הוא מבקש שלא לשנות את ההחלטה להגיע לארץ.

"כספורטאי אולימפי לשעבר, וכחבר כנסת ישראל המקדם את הספורט בישראל אזכיר ואומר, שעל פי הצ'ארטר האולימפי אין כל מקום להתערבות של פוליטיקה בספורט. לכן, ומשום שמדובר בסכסוך פוליטי בין ישראל לבין הפלסטינאים – אין לשנות את מיקום המשחק", כתב ח"כ רזבוזוב.

לדברי ח"כ רזבוזוב, שינוי מקום המשחק מסיבות פוליטיות הוא פסול ולא נחוץ. "מכיוון שאין כל סכנה ביטחונית לשחקנים הארגנטינאים, אם אכן יזוז מקום המשחק, יהיה זה רק מסיבה פוליטית אסורה שאין לה מקום בספורט".

ח"כ רזבוזוב התייחס גם לציפייה של אוהדי הכדורגל בישראל למפגש: "שינוי ארץ המשחק יאכזב מאוד את עשרות אלפי האוהדים הישראלים והארגנטינאים שחיים בישראל, ושמחכים לקיומו של המשחק, כאן בישראל".

לסיום אמר ח"כ רזבוזוב, "בישראל מצפים לקיומו של המשחק הזה במועד ובמדינה שנקבעו, ובעולם הספורט מקווים שנשמור על הספורט נקי מפוליטיקה".

אגב, דני בן נעים, הבעלים של חברת "קומטק" המפיקה את המשחק, אמר כי ככל הידוע לו אין כוונה להעתיק את מקום המשחק וככל הנראה הארגנטינאים יחליטו לקיים את המשחק באצטדיון סמי עופר שבחיפה, על אף רצונות שרת התרבות והספורט מירי רגב וראש הממשלה נתניהו לקיים את המשחק היוקרתי בבירה.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il