אריה דרעי
אריה דרעיצילום: הלל מאיר/TPS

הסתיים משבר הקייטנות הציבוריות המפוקחות: שר הפנים אריה דרעי וי"ר השלטון המקומי חיים ביבס, סיכמו היום (רביעי), בישיבה במשרד הפנים על הפעלת הקיטנות המפוקחות, כמתוכנן כבר מהקיץ הקרוב.

בתום פגישה בין השניים סוכם כי תעריף הקיטנות המפוקחות ישאר כפי שקבע השר בחוק (החל מ-977 שקלים לשלושה שבועות, עד לשעה 16:00).

דרעי וביבס סיכמו אף כי תוקם ועדה שתורכב מנציגי הפנים, השלטון המקומי, האוצר והחינוך שתדון לעומק בנושא הפעלת הקייטנות ויגובש מודל שיביא לכיסוי מלא של עלות הקייטנות וכן יבטיח את איכותו לטובת תלמידי ישראל.

עוד סוכם לבקשת השלטון המקומי, כי ייקבע מספר מינימום להפעלת קייטנה ציבורית ( 28 ילדים בגיל הגן, 66 בגיל בית ספר). בנוסף סוכם, כי מעל מספר מינימום ילדים בקיטנה, יתאפשר לרשויות לגבות סכום נוסף במדורג.

בימים הקרובים יתוקן צו הקיטנות, ובקיץ הקרוב יופעלו קייטנות צבוריות במחיר מפוקח ואחיד, בכל היישובים.

השר דרעי אמר כי "הקייטנות המפוקחות במחיר שקבעתי, הן בשורה למשפחות הצעירות. במשך שנים זועקים הזוגות הצעירים כי מחירי הקייטנות גבוהים ביותר, בעיקר למשפחות עם כמה ילדים בגילאים צעירים. היום אנחנו מביאים להן בשורה חברתית ממדרגה ראשונה. חופשת קיץ ללא הוצאות של אלפי שקלים על קייטנות".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס הוסיף, "אני שמח שהצלחנו להגיע להבנות לגבי הפעלת הקייטנות לתלמידי ישראל תוך קביעת מספר מינימום של משתתפים דבר שיביא לצמצום העלות שתוטל על הרשויות. כמו כן, אני מצפים כי הועדה שתוקם תבחן באופן רציני ומעמיק את הנושא כולו לרבות שילובו המלא של משרד החינוך בעניין".