קברו של הבבא סאלי. ארכיון
קברו של הבבא סאלי. ארכיוןצילום: יעקב כהן. פלאש 90

לאחר סערת 'ארץ נהדרת' הגיע תורו של 'הארץ': העיתונאי רוגל אלפר בחר במאמרו הבוקר (jnhah) לכנות את הבאבא סאלי 'מאחז עיניים נכלולי' וייחס 'פסיכוזה' למאמיניו.

"הבאבא סאלי היה מאחז עיניים נכלולי. הוא עבד על אנשים", כתב אלפר. "בנוסף, הוא סבל משיגעון גדלות וכנראה מסוג של פסיכוזה שבאה לידי ביטוי בבוחן מציאות לקוי".

בדבריו לגלג על סיפורי מופתים המיוחסים לו וביטל סיפור המיוחס לו שבו ריפא נערה שהיתה על ערש דווי. " אני מוכן לאכול ח"י תיקנים חיים בשידור חי באתר "הארץ" אם יוצגו בפניי ראיות חותכות כי תפילת הבאבא סאלי ריפאה את הנערה הגוססת", אמר.

מעבר לדברי כפירה ולעג על הציבור המסורתי בישראל, כינה אלפר את מאמיניו 'פסיכים'. "'אחיזת עיניים, נכלוליות, שיגעון גדלות - כל אלה מגרעותיו של הבאבא סאלי. הפסיכוזה שייכת גם למאמיניו השוטים".

ח"כ מיכאל מליכאלי מש"ס הגיב ואמר' "כואב הלב שיהודי מעיז לכתוב ביטוים כה קשים כנגד הצדיק הקדוש מרן הבבא סאלי זיע"א. תמיד שחושבים שרוגל אלפר הגיע לשיא השיאים של שפת הביבים במקלדתו, מגלים שהאיש מסוגל להידרדר לשפל יותר חמור.

"את אלפר אני כנראה לא אשנה. אך חובת מחאה כל איש ואיש חייב למחות כנגד הפגיעה הקשה וכתיבת דברי גנאי שכאלו. בערב חג השבועות אני קורא לרוגל אלפר לחזור בו וללכת לקבר הקודש בנתיבות ולבקש סליחה וכפרה".

ממלא מקום ראש עירית אשדוד ויו"ר ש"ס בעיר, אבי אמסלם, הביע אף הוא מחאתו החריפה. "העיתונאי רוגל אלפר מ'הארץ' פער הבוקר פיו במאמרו ב'הארץ' נגד רבינו הקדוש סידנא בבא סאלי. אינני מבין גדול בתקשורת ואין לי כוונה לחנך עיתונאים. אבל מחובתי כאיש ציבור להביע מחאה על המלל הפוגעני שהודפס בין דפי העיתון: איך ידיו לא רעדו כשכתב נאצות כל כך חמורות נגד רבינו הצדיק? איך הרהיב עוז לנבל פה על המקובל האלוקי? וכבר הזהירו רבותינו: חכמים, היזהרו בגחלתן שלא תיכווה!".