הרשות השניה: נחצו קווים אדומים

ברשות השניה לטלויזיה ורדיו, המפקחת על שידורי הטלויזיה המסחרית בישראל, מגיבים בחריפות למערכון מעורר הסערה ששודר ב"ארץ נהדרת".

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח

מבזים תפילין
מבזים תפילין
צילום: מתוך ארץ נהדרת

הרגולטור מתערב. הרשות השניה לטלויזיה ורדיו פרסמה הבוקר (חמישי) הודעה רשמית בעקבות המערכון ששודר אמש בתכנית "ארץ נהדרת" והגחיך את הנחת התפילין.

בהודעה נאמר כי הרשות "רואה בביזוי סמליים דתיים של כל הדתות כמעשה חמור. על אף שקיימת חשיבות עליונה לחופש הביטוי והיצירה, על אחת כמה וכמה כשמדובר בסאטירה, נראה כי במקרה זה נחצו קווים אדומים".

"על פניו נעשתה כאן טעות בשיקול הדעת שהובילה לפגיעה ברגשות ציבור רחב, דתי, חילוני ומסורתי בישראל", הוסיפו ברשות.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין גינה אף הוא הבוקר את יוצרי התכנית. "כשסוכני החרש של הק.ג.ב גררו אותי למעצר ברוסיה הם לקחו לי הכל, אבל דבר אחד הצלחתי להגניב לתא: זוג תפילין. כשניסו לקחת לי אותם - שבתתי רעב. בלעדיהם, ידעתי, לא אוכל לשרוד. עצוב שיש מי שהופך את התפילין לבדיחה סרת טעם. ארץ נהדרת - יש דברים שלא עושים", כתב אדלשטיין.

הפקת 'ארץ נהדרת' הגיבה הבוקר לביקורת הקשה שנמתחה על התוכנית, "המערכון עסק, בין היתר, בזכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון ובעיסוק הציבורי הנרחב בנושא. התסרוקת המזוהה של נטע שולבה על ראשי חלק מהדמויות המשתתפות במערכון, בוריאציות שונות. לא היתה כל כוונה לפגוע או לבזות", נמסר.