הכנסת ספר התורה
הכנסת ספר התורהצילום: טל זיגדון

ספר תורה חדש הוכנס לבית הכנסת של בית החולים הלל יפה, במעמד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ומנכ''ל בית החולים ד"ר מיקי דודקביץ.

ספר התורה נתרם על ידי יוסף חיים ברוך שנפצע בפיגוע טרור והחליט לתרום את ספר התורה לבית החולים כאות הוקרה על הטיפול הרפואי המסור שהוענק לו.

בטקס הכנסת ספר התורה ובתהלוכה החגיגית השתתפו עובדי בית החולים והנהלתו, רבני האזור, מטופלים, התורם ובני משפחתו.

"אני מברך את הנהלת המרכז הרפואי הלל יפה ועובדיה על המעמד החשוב", אמר הרב לאו. ''תודה לתורם, שמתוך חוויה אישית קשה, שבה הוא נפצע באירוע טרור שהשאיר בו חותם, זיכה אותנו ובחר לתת למקום שנותן חיים מתנה יקרת ערך – הכנסת ספר תורה".

ד"ר מיקי דודקביץ, מנהל המרכז הרפואי הלל יפה, אמר "סמלי, שדווקא לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, אנו נפגשים כאן בנסיבות חגיגיות במיוחד - הכנסת ספר תורה לבית הכנסת של המרכז הרפואי שלנו. תודתי למי שעשה עמנו חסד ותרם את ספר התורה, מר יוסף חיים ברוך ומשפחתו.

''בכל רגע נתון, אנו במרכז הרפואי, עושים הכול בכדי שמי שבא בשערינו יקבל מזור פיזי ונפשי, יזכה לחוויית שירות מיטבית, לא פעם בשעת המצוקה הקשה ביותר לו. קיומו של בית כנסת בבית חולים, מאפשר לאנשים לקיים את אמונתם, ואורחות חייהם ללא שינוי גם בבית החולים".

רב המרכז הרפואי הרב דובב בינדיגר אמר כי "לרוב מי שנכנס לבית החולים נכנס בדאגה ובטרדה של 'מה יהיה איתי או מה יהיה עם קרוב המשפחה שלי', היום גם ראינו שאפשר להיכנס בשמחה גדולה.

''היום ב' סיוון, זה גם היום שבו מצוין כי עלה משה על הר סיני בפעם הראשונה בכדי לקבל את התורה, וכמובן שהסמיכות לחג השבועות והעובדה שגם אנו מכניסים היום ספר תורה, יש בה סמליות והקבלה מרגשת", בירך הרב בינדיגר.

צילום: טל זיגדון