ביזוי התפילין: ״יש דברים שלא עושים״

ראש הממשלה מוחה על ביזוי התפילין בתוכנית הסאטירה ארץ נהדרת, "לא חייבים להיות חובשי כיפות כדי להבין את החשיבות של המורשת שלנו".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אחר הצהרייים (חמישי) לביזוי התפילין אמש בתוכנית ''ארץ נהדרת''.

"לא חייבים להיות חובשי כיפות כדי להבין את החשיבות של המורשת שלנו לעתיד עמנו. זה מהות הקיום שלנו. זה מה שמבדל אותנו וזה מה שמחזק אותנו. אני בעד סאטירה, אבל יש דברים שפשוט לא עושים", אמר נתניהו במהלך חוג התנ''ך שהתקיים בביתו.

חוג התנ"ך התקיים בפעם ה-11 והוא נקרא על שם שמואל בן ארצי ז"ל, חמיו של ראש הממשלה. נושא המפגש הוא בנושא "מקומו של ישמעאל בסיפורי האבות".

"כל פעם שאנו נפגשים זה מתדלק את הנשמה, והנשמה היא הכי חשובה. אני חושב שלא חייבים להיות חובשי כיפות כדי להבין את החשיבות של המורשת שלנו לעתיד עמנו. זה מהות הקיום שלנו, זה מה שמבדל אותנו, זה מה שמייחד אותנו, וזה מה שמחזק אותנו", אמר נתניהו בפתח המפגש.

''דווקא בימים האחרונים ראיתי איזשהו דבר, לכאורה סאטירי, אבל אני רוצה להגיד לכם, אני בעד סאטירה ובעד פרודיות, כולכם יודעים שאנחנו מעת לעת סופגים כמות כזאת גם כלפינו וזה בסדר גמור, אין לי בעיה עם זה. אבל יש דברים שפשוט לא עושים, פשוט לא עושים", הדגיש ראש הממשלה.

''אני מברך על כך שנדון היום בישמעאל, נושא שהוא חשוב לנו, אם כי הבעיות המרכזיות שלנו היום באות ממקום אחר, ודווקא מבני ישמעאל יש גם התפתחויות חיוביות שלא תמיד הציבור יודע לגביהן, והן מפתיעות. (ההתפתחות) השלילית מוכרת, אבל החיובית פחות מוכרת, ואנחנו מתמודדים עם השלילי, אבל גם מחפשים את החיובי".