מנכ"ל "עמינדב" מתייחס לגזירות על השירות הלאומי

צבי במברגר, מנכ"ל אגודת 'עמינדב', מודאג מאוד מכוונת האוצר לקצץ קיצוץ נרחב בתקציבי השירות הלאומי.

"מדובר כרגע ממש בשנה הקרובה בהורדה גדולה מאוד של כמות הדירות שנוכל להפעיל. במלים אחרות, הפחתה בכמות הבנות שיוכלו להיות בדירות שירות לאומי בפריפריה, בשכונות מצוקה ובמקומות שחייבים לגור שם כדי לשרת", הוא אומר בשיחה עם ערוץ 7.

הוא מסביר שמדובר בתהליך כואב והדרגתי. "אנחנו בשיאו של תהליך שהתחיל בעקבות ועדה שהקים השר הממונה אורי אריאל והיתה מאויישת רק בפקידים של האוצר והגיעה למסקנות שצריך לקצץ בשירות הלאומי. התוצאה היא היום: שהסדר אינו קשור למצב האמיתי בשטח".

לדבריו, פקידי האוצר נטלו את ההובלה בנושא השירות הלאומי - והם לא מבינים בעשייה אלא מסתכלים נטו על הכסף.

"השירות הלאומי פועל בכל מקום שיש פעילות חברתית במדינת ישראל. כדי שבת תבוא ותתמסר 24/7, היא צריכה להיות שם. כדי שאנחנו נוכל להביא בנות איכותיות לחינוך המיוחד, הן חייבות להיות בשטח. ברור שככל שנעמיק את העשייה החברתית והיא תהיה משמעותית יותר עוד בנות ירצו לבוא. אנחנו מבקשים את התנאים. הבנות רוצות לבוא, אז תנו לנו להביא אותן", מוסיף במברגר.

הוא עונה גם למבקרי עמותות השירות הלאומי מתוך הציבור הדתי. "האוירה משפיעה. כשאנחנו נמצאים בקושי הגדול מול הליכת בנות לצבא. הציבור שלנו בא בשנים האחרונות בהרבה טענות לעמותות השירות הלאומי. ברור, שקשה מאוד לתפקד ולהיות טובים יותר, כאשר אנחנו צריכים במשך שנים להשקיע במאבקי הישרדות".