בית המשפחה נהרס, הציבור מתגייס

בית משפחת לדרמן נהרס בחודש נובמבר האחרון ומאז מתגוררת המשפחה בטחנת קמח. בני המשפחה פתחו בקמפיין לגיוס המונים.

ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ח | עודכן: 19:36

בית משפחת לדרמן בכפר החקלאי נווה ארז במועצת בנימין נהרס בחודש נובמבר האחרון על ידי כוחות המנהל האזרחי.

נווה ארז נמצא בימים אלה בתהליכי הסדרה, וכך גם ביתם של יהודית ומרדכי לדרמן שלטענת המנהל נבנה בניגוד לחוק.

בני משפחת לדרמן החליטו לפנות לגיוס המונים על מנת לממן באמצעות הציבור את עלויות בניית הבית החדש שלהם, תוך שהם מדגישים כי הוא ייבנה לאחר קבלת אישורי בניה מלאים, בנווה ארז או במקום אחר שבו יהיה אישור לבניה.

מאז ההרס ובהיעדר משאבים לבניית בית, נותרה משפחת לדרמן ללא קורת גג והיא נאלצת להתגורר בטחנת הקמח "אלפא לסולת" שאותה הקימו לפני מספר שנים. המבנה לא מיועד למגורי אדם, ואין בו שירותים, חדרי שינה או מטבח.

"זוהי ההזדמנות האחרונה שלנו להבטיח לעצמנו קורת גג לחיות תחתיה, ארבע קירות ללכת לישון ביניהם ולדעת שאתה קם בבוקר לבית ולא לטחנת קמח תעשייתית", אומר מרדכי לדרמן.

"הגענו לנווה ארז מאהבה לארץ ישראל, לעם ישראל ולהיסטוריה שלו. בנינו את ביתנו בצורה יבילה, כך שחס וחלילה, נוכל להזיז אותו בלי צורך להרוס. לא באנו להילחם", מוסיף מדרכי, "לא ראינו את זה בא. משום מקום מופיעים דחפורים והורסים לך את הבית. כל חיינו היו בפנים, החפצים שלנו, מוצרי חשמל, רהיטים - בשניות הכל נהרס".

"התחושה היא של אובדן קשה. של חוסר אונים. היציבות והקרקע נשמטו לנו מתחת לרגליים. תחושה שאינך יודע היכן המקום שלך בעולם", הוא מתאר.

מהמינהל האזרחי נמסר כי "בהמשך לפרטים שנמסרו ובשונה מהנטען, האכיפה במקום התבצעה לאחר מסירת צו הפסקת עבודה, קיום ועדה בעניין המבנה הבלתי חוקי ומסירת צו בדבר אכיפה לבעלי המבנה. על כן, אכיפה במקום התבצעה בהתאם לנהלים ולסמכויות".

לסיוע למשפחה לחצו כאן