ח"כ אורי מקלב
ח"כ אורי מקלב צילום: איציק הררי, דוברות הכנסת

למרות הניסיון להוזיל את מחירי הכניסה למקוואות הממשלתיים באמצעות קיום דיוני עומק בוועדות הכנסת ועדכון טבלת התעריפים של המשרד לשירותי דת, לפי שעה המחירים נותרו גבוהים כשהיו.

בעקבות כך, פנה ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) למנכ"ל המשרד לשירותי דת עו"ד עודד פלוס בדרישה להוזיל את מחירי המקוואות הממשלתיים.

"כבר לפני יותר משנתיים קיימנו ישיבה שבסיכומה הוחלט על פעולתך להפחתת התעריפים אשר נגבים במקוואות שע"י המועצות הדתיות, לאחר ייקור התעריפים בעשרות אחוזים שנעשה ללא הצדקה מהותית. מעבר לכך, הנושא הועלה לסדר היום על ידי הן בדיוני מליאת הכנסת והן בדיוני ועדת הכספים בהם התחדדה מחויבותך להפחתת התעריפים המדוברים", כתב מקלב.

בדבריו טען כי מדובר במחירים הנגבים באופן שאינו מוצדק. "למותר לציין את הנטל הכלכלי בדרישת המחירים הקיימת שאינו מוצדק כלל ועיקר, וחיזוק לדברים בהתחשב בעובדה כי ברוב המקוואות המנוהלים ע"י גופים פרטיים, התעריפים הנדרשים בהם נמוכים באופן משמעותי מתעריפי המועצות הדתיות, ולא עולה בהם כל טענה על גרעונות תקציביים בעקבות כך, ויתרה מכך רבים מהם אף רווחיים", כתב מקלב.

"אוסיף ואחדד כי לא יתכן שמשרד ממשלתי האמון על מתן שירותי הדת לא יפעל ברגישות המתבקשת בתמחור התואם שירות בסיסי העונה על ההגדרה של 'צורך דתי חיוני' ואף במידה שהדבר יצריך יעוד תקציבי לנושא חשוב זה".

לדבריו, "מבחן התוצאה הוא שיקבע בנושא הזה ובזמן של הורדת יוקר המחיה דווקא בדבר זה המחירים מופקעים. ישנה פגיעה מתמשכת ולא נעשה דבר".